Valkā skolēniem būs drošāk un gaišāk iet uz skolu

Lai mērotu ceļu uz izglītības iestādēm, pavisam drīz uz ielām un ceļiem parādīsies skolas bērni. Šī iemesla dēļ septembris ir saspringts laiks gan vecākiem, gan arī auto vadītājiem, jo pastiprināti jādomā par bērnu kā satiksmes dalībnieku drošību.

 

Pagājušajā nedēļā Valkā atjaunotas piecas gājēju pārejas - pie pamatskolas uz Ausekļa ielas, pie ģimnāzijas, pie kultūras nama, pie mūzikas skolas un pie jaunizveidotā skvēra pilsētas centrā. Darbus veica Valsts akciju sabiedrība "Valmieras ceļu rajons", bet finansēja pašvaldība.

 

"Šogad ir iecere uzkrāsot ass līnijas uz atjaunotā asfalta seguma Vienības gatvē un Rūjienas ielā," informē Valkas domes izpilddirektors Valdis Rogainis. Viņš atklāj, ka dome plāno izveidot gājēju pāreju, lai varētu bez nepatīkamiem starpgadījumiem nokļūt bērnudārzā "Pasaciņa", kas atrodas Rūjienas ielas mikrorajonā.

 

 

Uz bērnudārzu jāiet pa neasfaltētu, bet apgaismotu ceļu. Vispirms gan domei būs jāizstrādā projekts gājēju pārejas izbūvei. Tāpat jādomā par bērnudārza apkārtnes, īpaši celiņu, atjaunošanu. Celiņi ir izklāti ar savu laiku jau nokalpojušām betona plāksnēm, kurās vietām jau redzama armatūra. Diemžēl arī pirms šo darbu uzsākšanas vajadzīgs projekts

 

Savukārt bērnudārzā "Pumpuriņš" turpinās apkārtnes labiekārtošanas darbi, kas turpināsies arī nākamgad.

 

Pirms jaunā mācību gada vieni no lielākām ieguvējām būs pamatskolas saime, jo beidzot ir atrisināts jautājums par apgaismojuma atjaunošanu. Līdz šim spuldze degusi vienā laternā. Dome šim nolūkam no budžeta iztērējusi gandrīz trīs tūkstošus latu.

 

 

Pamatskolas direktore Nadežda Možarova ir gandarīta par domes centieniem atbalstīt izglītību un iespēju robežās darīt visu nepieciešamo, lai mācību iestādes būtu gatavas darbam. Tāpat skolā pašlaik iekārto ugunsdrošības un apskaņošanas sistēmu. Kas attiecas uz gājēju pāreju netālu no skolas, N. Možarova ir pārliecināta, ka viena pāreja ir par maz.

 

 

Skolā mācīsies vairāk nekā pustūkstotis bērnu, tāpēc pilsētas saimniekiem vajadzētu domāt par jaunu pāreju izveidošanu. Tā noteikti vēl ir vajadzīga pie Ausekļa ielas 26.nama, kur skolēni mēdz starpbrīžos apmeklēt veikalu. Tāpat pāreja vajadzīga bērniem, kuri dzīvo Rūjienas ielas mikrorajonā.

Valka