Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valka slīkst tumsā un bedrēs 9

Dažviet Valkā daudzdzīvokļu māju pagalmos vakaros ir tik tumšs, ka itin viegli iespējams "nolauzt kaklu". Par to jāpateicas apgaismes stabiem, kuros nedeg lampas un izdrupušajām bedrēm uz gājēju celiņiem.

Pēdējā laikā redakcija saņēmusi vairāku neapmierinātu iedzīvotāju sūdzības par to, ka māju iekšpagalmi ir tik tumši, ka vakaros ir pat bail iziet no mājas. Nereti tumsa ir aizsegs arī ļaundariem, piemēram, automašīnu bojāšanai vai stiklu izsišanai. Pirms vairākiem gadiem augusta beigās pilsētas centrā tumsas aizsegā notika pat slepkavība.

Nerūp iedzīvotāju drošība "Jau vairākus mēnešus Ausekļa ielas 28. un 48. nama pagalmi slīgst pilnīgā tumsā, jo sen jau vairs nedeg neviena apgaismes lampa, kā tas ir pie citām mājām," stāsta Rūjienas ielas mikrorajona iedzīvotāja Mudīte.

Viņa jautā, ar ko iepriekšminēto māju iedzīvotāji ir sliktāki par pārējiem, kuriem nav jāuztraucas par nokļūšanu mājās un savu drošību. Pirms kāda laika sievietes ģimene piedzīvoja nepatīkamas emocijas, jo automašīnai nenoskaidroti ļaundari izsita stiklu. Sieviete pieļauj, ka tumsa bijis lielisks aizsegs huligānu izdarībām. Valcēniete uzskata, ka tas nav normāli, jo acīmredzot novada domei nemaz nerūp iedzīvotāju drošība.

"Ziemeļlatvija" uzzināja, ka aizvadītajās brīvdienās tumsa valdījusi arī Ērģemes ielā un Domes bulvārī. Par gaišu nevar saukt arī ceļu uz Gaisa tiltu.

 

Lāpīs bedresNovada domes izpilddirektors Guntis Bašķis piekrīt, ka pilsētā tik tiešām pastāv problēma ar apgaismojumu diennakts tumšajā laikā. Pagājušonedēļ novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas elektriķi Rūjienas ielas mikrorajonā jau sākuši apgaismes stabos nomainīt sabojājušos vadus un izdegušās spuldzes.

G. Bašķis gan norādīja, ka remontdarbi notiekot Ausekļa ielas 26. un 46. nama pagalmā, nevis iepriekšminētajos Ausekļa ielas 28. un 48. nama pagalmā.

Uz jautājumu, kāpēc elektriķi strādā tieši šajos pagalmos, G. Bašķis skaidro, ka pats personīgi esot vakara stundās pārliecinājies, kuros pagalmos darbojas un kur nedarbojas apgaismes lampas. Savukārt vakar elektriķi sākuši novērst apgaismojuma nepilnības arī Gaisa tilta rajonā un Domes bulvārī.

Līdztekus šiem darbiem daudzdzīvokļu namu pagalmos tikšot aizbērtas arī lielākās un bīstamākās bedres. Bedru lāpīšana sāksies Ausekļa ielas 8. nama pagalmā. Aizbēršanai izmantos līdzšinējā asfalta grauzumus, kurus šonedēļ iegūst apvedceļa būvniecības laikā. Pašvaldība bedrīšu aizlāpīšanai iegādājusies arī auksto bitumu. Visos šos remondarbus veiks ar vietējā darbaspēka un tā saucamo simtlatnieku spēkiem.

"Ziemeļlatvija" aicina iedzīvotājus arī turpmāk informēt par apgaismojuma problēmām un citām nebūšanām gan redakciju, gan novada domi.

Komentāri 9

klifs ričards

Par bedru aizbēršanu. Vienkārši "ideāli". Aizbēra bedrītes, kuras pat viengadīgam bērnam būtu pa spēkam iziet, bet lielās, kurās mašīnas līdz lampām krīt iekšā, tās stāv kā stāvējušas.

pirms 9 gadiem, 2010.09.21 14:21

Не все равно.

Уже несколько десятков лет просили и старшую дома, и руководителей коммунальной службы г.Валка засыпать ямы возле подъездов дома на ул.Стендера 2, но всем из них наплевать на это ( ведь срезают сейчас старый асфальт возле поликлиники- надо только организовать его доставку к нашему дому). Хорошо что у дверей подъездов отваливаются кирпичи (которые нам также обещали укрепить цементным раствором), так мы хоть их немножко побросали в эти ямы. Ну а фонарей освещения вообще нет ни одного со стороны пруда, так что подойти к дому по разбитой 40-летней бетонной дорожке и при этом не вывихнуть ногу- это будет чудом и везением. Должно быть стыдно чиновникам ответственным за эти проблемы, и потому теперь нет никакого настроения и желания участвовать в весенних субботниках. Очень жаль.

pirms 9 gadiem, 2010.09.21 15:42

Varoņu ielas iedzīvotāja

arī Varoņu iela slīgst bieži vien tumsā....kā arī ceļš gar bijušo BMX trasi (Tālavas iela laikam).

pirms 9 gadiem, 2010.09.21 16:11

Ludzeja

Visur vieni caurumi un tumsa,pa brīvdienu vakariem vēl dzērāji pa kāpnēm sasēduši,īpaši pie veikaliem,policija arī patērzē un aizbrauc.Tagad sagaidīsim gan ka kāds mums bedrītes aizbērs,drīz jau sniegi.Vasarā nebija laika.Muļķības....Ausekļa26 nenotiek nekādi remontdarbi.

pirms 9 gadiem, 2010.09.21 20:55

jautājums

Ir vesela armija ar simtlatniekiem. Visu vasaru viņiem lika tīrās ielas slaucīt. Nu, kad sākušies lieti, sniegi, dubļi, sāksies lielie darbi. Kad, beidzot, šajā pilsētā kads ar galvu sāks domāt?

pirms 9 gadiem, 2010.09.21 21:18

"TUMSA"

Problēma meklējama divās "ēkās", kas atrodas Semināra ielā. Kamer nekas traģisks nenotiks, nekas nemajnīsies.

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 09:27

klifs ričards

Ja par iekšpagalmiem runājam. Cik tad tādi ir Valkā? Mikrorajons, centrs, Merķeļa iela. Jā, lauktehnika arī jāpiemin. Kādas problēmas tos savest kārtībā, celiņiem uzlikt plāksnes, braucamo daļu vismaz ar šķembām nobērt, ja nav naudas asfaltam. Jāgaida nākošie treknie gadi. To visu var izdarīt, ja saimnieks ir savas pilsētas patriots un, ja viņš grib, lai ikviens pilsētas stūrītis ir sakārtots. Bet pilsēta taču maza mazītiņa. Vēl iesaku aizbraukt uz Smilteni paskatīties, kādas tur ielas sakārtotas, kā izsktās centrs, var arī ekskursijā uz Valgu aiziet.

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 10:16

AAA

KAUT KADS SVIESTS A TIRGUS IELA 14 12 MAJAS PAGALS 16 MAJAS PAGALMS KUR IEKSPAGALMI TUMSI KUR AR GADIEM NAV BIJUIS NEVIENA LATERNA KAUT CAU TURIENI PLUST CILVEKU CAUR PAGALMU KAD TUR SAKS KAUT KO DARIT TIESAM SVIEST
HALLO KAD SAKS TIGUS IELU APGAISMOT OSKALNA IELA APGAISMOTA KAS MAN TUMSA JADZIVO

pirms 9 gadiem, 2010.09.24 13:31

Valka