Valkā sniega tīrīšanai – ierobežoti līdzekļi 3

Lai arī ziemas nogalē pietiktu finanses, lai varētu tīrīt piesnigušās ielas, Valkas novada domē nolemts īpaši pārdomāti tērēt naudu ielu tīrīšanai un kaisīšanai.

 

Valkas novada domes Pilsētas teritorijas apsaimnieošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi informē, ka turpmāk sniegu tīrīs tikai pēc intensīvas snigšanas beigām, kad sniega biezums sasniegs septiņus līdz desmit centimetru kārtu. Piektdien Valkā intensīvi sniga līdz pat pusdienlaikam. Ietves tīrīja sētnieki un tā saucamie simtlatnieki.

Viņa sola, ka galvenās ielas un krustojumus kaisīs ar sāli. Tāpat tīrīs ielas gar bērnudārziem un skolām. Savukārt pirmdienās, ceturtdienās un piektdienās no sniega attīrīs sadzīves atkritumu konteineru laukumus, lai atkritumu apsaimniekotāji varētu nodrošināt to izvešanu.

 

Pārējās ielas pilsētā tīrīs iespēju robežās. Tās galējās nepieciešamības gadījumā kaisīs ar smilšu un sāls maisījumu. Pēdējos tīrīs daudzdzīvokļu namu pagalmos. Plānots, ka ietves tīrīs divi traktori, kad sniega biezums sasniegs četrus līdz piecus centimetrus biezu kārtu.

Diemžēl sniegs nespēj nobiedēt zagļus, kuri aizvadītās nedēļas nogalē uzdarbojušies tūrisma takā pie Pedeles upes un Lugažu laukumā. Pilsētas centrā ir apgāztas vairākas puķu kastes un sabojāti laternu dekori - mākslas skolas audzēkņu darinātie putni.

 

Savukārt lapenē pie upes ir nozagti pieci kadiķi. I. Vehi novērojusi, ka Valkā zagļi īpaši iecienījuši tūjas un kadiķus. Viņa pieļauj, ka tos no apstādījumiem zog ar mērķi izdaiļot savas mājas pagalmu vai arī pārdošanai.

Komentāri 3

mākonis

Tas nu gan nav atkarīgs no Alberga-ir tā nauda vai nav.Ja jau pilsētas tīrīšanai nebūs naudas ,tad pagasta cilvēkiem /dažiem/arī vajadzētu būt saprotošākiem un nedomāt,ka arī šogad būs tāda iespēja katrai uzkritušai sniega pārslai tūlīt sūtīt no pakaļas tīrītāju.Un varbūt nevajag arī dzīvot - kā uz mākoņa maliņas, bet paskatīties, kas notiek visā valstī, tad neliksies,ka tikai Valkai nav naudas un , ka tikai te nu notiek tās briesmu lietas.

pirms 11 gadiem, 2009.11.09 19:37

laimis

Nu rokas tādiem nocirst!!! Cik var? Jā, bet ar to netīrīšanu vai daļēju tīrīšanu mēs iebrauksim riktīgi grāvī. Sūnu ciems, vai? Bezdarbnieku pilna Valka, bet neesot, kas tīra. Jokojat?

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 15:51

saule

Kā nav naudas? Visu vasaras nogali pļāva zālājus ar tādu'biežumu, ka zāle pat izaugt nepaspēja..... tad nauda bija.Kad vajadzēja smieklīgo lapu pūtēju iegādāties un ar viņu pa pilsētu staigāt, pēc principa ''es lapas pūšu no dienvidiem uz ziemeļiem , bet vējš no ziemeļiem uz dienvidiem'', arī nauda bija. Tā ir vienkārši nesaimnieciska rīcība. Ik dienas var redzēt kā tie paši 100latnieki un citi pabalstu atstrādātāji pa pilsētu vienkārši bakstās, arī šim pasākumam nav vajadzīgās kontroles. Kad no darba aizgāja Nuķes kundze un Vehi sāka to visu komandēt, uz mirkli škita, ka būs kārtība, bet tagad diemžēl tā vairs nešķiet:(((

pirms 11 gadiem, 2009.11.13 10:47

Valka