Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā sodīs dzīvnieku īpašniekus

Pašlaik Valkas dzīvnieku patversmē mitinās ruda paliela auguma kucīte un jauna mīlīga kaķenīte, kas bija ieklīdusi bērnudārza "Pasaciņa" teritorijā.

Patversmes vadītāja Rita Luguze aicina iedzīvotājus būt žēlsirdīgiem un dot mājas kucītei, kura būs uzticīga, gudra un mīlīga draudzene saviem jaunajiem saimniekiem. Suņa iepriekšējā saimniece slimības dēļ bija spiesta savai mīlulei meklēt jaunas mājas, tāpēc kucīte jau kādu laiku dzīvo patversmē.

Arī atrastā kaķenīte esot mīlīga un atsaucīga. Lai no patversmes paņemtu mājdzīvnieku, jaunajam saimniekam jāsedz dzīvnieka vakcinēšanas izdevumi, kā arī, ja atļauj finanses, jāatstāj ziedojums patversmes izdevumu segšanai.

Sākoties siltākam laikam, pilsētas ielās parādījušies bez uzraudzības atstāti un no mājām aizklīduši suņi, kas visbiežāk klīst baros. Šopavasar uzkrītoši daudz uz ielām parādījušies maza auguma krancīši, kas cilvēkiem pat nepievērš uzmanību, bet gan draiskojas savā starpā.

"Sācies suņu laiks," secina R. Luguze. Viņa brīdina, gadījumā, ja dzīvnieku saimnieki izturēsies bezatbildīgi un nemeklēs savus mājas sargas, zinot, ka tie bez uzpurņa klīst pa pilsētu, viņiem var sastādīt administratīvo pārkāpumu protokolu un pat sodīt ar naudas sodu. Šajā laikā dzīvnieki pastaigā jāizved pavadā un ar uzpurni.

Bez uzpurņa uz ielas vai sabiedriskā vietā var atrasties tikai suns, kuram skausta augstums ir ne lielāks par 30 centimetriem. Gadījumā, ja iedzīvotāji redz pa ielu klīstam suni un zina, kam tas pieder, tad jāzvana vai nu Pašvaldības policijai (tālrunis 64723431, 26370198) vai R. Luguzei (tālrunis 64722503, 26688217).

Nereti, aizbraucot uz mājām pie saimniekiem, kuru suns klīst pa pilsētu, viņi izbrīnījušies stāsta, ka dzīvnieks mājās jau nav divas dienas, bet neko nedara, lai to sameklētu. R. Luguze uzskata, ka tā ir bezatbildība un rīcība, kas var novest pie lielas nelaimes - cilvēku sakošanas.

Valkas novada domes Pašvaldības policijas inspektore Diāna Jūga informē, ka pēdējā laikā no iedzīvotājiem nav saņemta informācija par klīstošiem mājdzīvniekiem, kā arī nav sastādīts neviens administratīvā pārkāpuma protokols.

Valka