Valkā: Sveikšanai izvirzītas labākās ģimenes

Iedzīvotāji ir atsaukušies Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komitejas aicinājumam un iesūtījuši vairākus priekšlikumus par labāko precēto pāru sveikšanu ģimenes svētkos.

 

"Ziemeļlatvija" jau informēja, ka Sarkanā Krusta Valkas komiteja sadarbībā ar "Jaunās paaudzes", evaņģēliski luteriskās un Septītās dienas adventistu draudzi Valkā nolēmusi organizēt ģimenes svētkus, kurās ģimeņu godināšana paredzēta vairākās nominācijās.

 

Otrdien ģimenes atbalsta centrā notika orgkomitejas sanāksme, kurā tika apkopoti iesūtītie ieteikumi un apspriesta svētku norises kārtība.

 

 

Sarkanā Krusta Valkas komitejas izpilddirektore Gaļina Sokolova informē, ka nominācijā "Zelta pāris" sveikšanai ir izvirzīti Ausma un Uldis Ķiri, par lielo ģimeni atzīta Ļubovas un Aleksandra Krjačkovu ģimene, nominācijā "Talantīga ģimene" sumināšanai izvirzīti Gunda un Jānis Sīmaņi, bet pašaizliedzīgākās ģimenes statusa iegūšanai ieteikti Valda un Haralds Eglītes. Savukārt uz sabiedriskas ģimenes godu pretendē Mārīte un Agris Meļķi.

 

"Ausma un Uldis Ķiri pērn nosvinēja 50 gadu kāzu jubileju. Krjačkovu ģimenei ir 11 bērni un 19 mazbērni. To tik tiešām var saukt par lielo ģimeni. Nevienam valcēnietim nav noslēpums arī Sīmaņu mākslinieciskais talants, tāpat ir zināmas kultūras darbinieces Mārītes Meļķes un viņas vīra sabiedriskās aktivitātes," stāsta G. Sokolova.

 

Viņa piebilst, ka svētku norisi nolēmis atbalstīt tirdzniecības centrs "Elvi", dāvinot dažādus saldumus, kurus izdalīs atrakciju dalībniekiem. Atbalstu svētku rīkotājiem apsolījusi arī SIA "Servilat", maizes ceptuve "Ufo Valka", Valkas dome un pagasts, SIA "Tīne", kā arī iepriekš minētās reliģiskās draudzes. Nelielu finansējumu atvēlējis arī Pasaules bērnu atbalsta fonds.

 

"Rotaļas, atrakcijas un zīmēšanu uz asfalta vadīs pirmsskolas mācību iestādes pedagoģe Ina Libruka un ģimenes centra skolotājas Ilona Sergijenko un Gaļina Švābe. Ieplānotas arī sporta aktivitātes, kuras vadīs Nadežda Blūma. Būs arī pedagoģe no Smiltenes un, protams, par to, lai neviens negarlaikotos, rūpēsies Valkas pilsētas kultūras nama darbinieces," stāsta G. Sokolova.

 

Valkas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Arnis Bušs atzinīgi vērtē šādu svētku rīkošanu. "Mūsdienās idejas, kas attiecas uz kuplas ģimenes veidošanu, ir diezgan noplicinātas. Tomēr ģimene ir pamatšūniņa ikvienai valstij un tautai, kā arī kristīgajai baznīcai. Tās ir vērtības, kuras pastāvīgi jāgodā," saka A. Bušs.

 

Arī pedagoģe Ina Libruka atzīst, ka pasākumam ir cēls mērķis. "Mani ļoti priecē, ka kristīgās draudzes kopīgi rīko šādu pasākumu, un es ar lielu gandarījumu palīdzēšu svētku rīkotājiem," apliecina I. Libruka.Ģimenes svētki notiks 17. maijā Valkā, Lugažu laukumā.

Valka