Valkā top jauni projekti

Latvijas - Igaunijas institūta darbinieki pašlaik izstrādā divus projektus. Viens no tiem būs domāts jauniešiem, bet otrs - igauņu un latviešu tradīciju salīdzināšanai un popularizēšanai.

 

Institūta mācību centra vadītāja Zane Bulmeistare informē, ka jauniešiem domātajā projektā ir paredzēta vasaras nometnes izveidošana. "Tajā plānojam iesaistīt jauniešus vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Nometnē iecerētas mācības un semināri apkārtējās vides sakārtošanā un veidošanā. Projektu finansējuma iegūšanai iesniegsim Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta atbalstītajai programmai "Pārrobežu sadarbība"," stāsta Z. Bulmeistare.

 

Ar otro projektu institūts nolēmis izdot grāmatu par tradicionālajiem latviešu un igauņu svētkiem. Šim mērķim institūta darbinieki atbalstu cer iegūt no Latvijas Kultūrkapitālfonda.

 

Šomēnes institūtā lielākais notikums būs 20 decembrī, kad sertifikātus par tiesībām projektēt dārzu arhitektūru saņems vairāki dārzu un ainavu arhitektūras kursu beidzēji. Mācības ilga pusotru gadu.

Valka