Valkā turpinās ūdenskrātuvju sakārtošana 3

Beidzot arī Valkas centra dīķis, kas atrodas netālu no mākslas skolas, sagaidīja savu atdzimšanu. Līdz šim ūdenī peldēja plastmasas un stikla pudeles, arī pa kādam zābaku un kurpju pārim.

 

Valkas novada pašvaldības izpilddirektors Guntis Bašķis informē, ka Stendera ielas dīķa tīrīšanu veic SIA "Valkas meliorācija". Viņš slavē vietējos uzņēmējus, kuri šajos sarežģītajos laikos māk plānot līdzekļus un paveikt uzticētos darbus, ievērojot taupības režīmu.

 

Strūklaka paliek neskarta"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka pilsētas ūdenskrātuvju sakārtošanu finansē no novada pašvaldības speciālā budžeta līdzekļiem, nevis pamatbudžeta. Septembra sākumā SIA "Valkas melorācijas" ekskavators rosījās, lai sakārtotu vienu no Pedeles upes krastiem un salu, kā arī tīrīja upi pie brīvdabas estrādes.

G. Bašķis mierina valcēniešus, kas pauduši satraukumu par Strendera ielas dīķa strūklakas iespējamo sapostīšanu - strūklaka atrodas uz dīķa salas. Toties no paša dīķa gan esot izviktas dažnedažādas drazas - pat apavi un dēļi. Toties izsmeltās dūņas varēs izmantot liederīgi, piemēram, pilsētas apstādījumu kopšanai. Kādu laiku tās stāvēs dīķa krastā, lai nosēžas, bet pēc tam aizstransportē uz glabāšanas vietu.

Valkas mākslas skolas direktores vietniece mācību darbā Daiga Soloveiko atzīst, ka dīķis tik tiešām gadu gaitā bijis piedrazots, bet pirms tā tīrīšanas vajadzējis ūdenskrātuvi norobežot, jo bērniem esot liela interese par notiekošajiem tīrīšanas darbiem. Tas savukārt satrauc pedagogus, bet, pasliktinoties laika apstākļiem, bērni, par laimi, starpbrīžos vairāk uzturoties skolas telpās.

 

Novembrī remontēs ielasIespējams, valcēnieši būs izbrīnīti, ja novembrī redzēs, ka tik nepiemērotos laika apstākļos notiks dažu ielu un ietvju rekostrukcija. G. Bašķis skaidro, ka jau līdz decembra sākumam jāpaspēj izlietot finanšu līdzekļi, kuris novads saņēma kā valsts investīcijas, apvienojoties vairākām pašvaldībām.

Vakar pašvaldības pārstāvji iepazinās ar pretendentu, kas bija pieteikušies novada domes izsludinātajā iepirkumu konkursā, piedāvājumiem. Pavisam konkursam pieteikušies četri potenciālie darbu veicēji, tostarp arī vietējā būvbiecības firma "IndrāniV".

 

Par to, kuram tiks uzticēti šie darbi, vēl lems. G. Bašķis atklāj, ka beidzot tiks sakārtota gājēju ietve pretim Hipotēku bankai. Tāpat būtiskas labvēlīgas pārmaiņas būs arī uz Tālavas, Puškina un Ausekļa ielas.

 

Komentāri 3

Nezinīte

kas tā par strūklaku? Es 32 gadus dzīvoju Valkā, bet neatceros... Vai tā kādreiz ir strādājusi?

pirms 11 gadiem, 2009.10.18 20:22

dipadu-dapadu

Pagājušā gadsimta 90. gadu sākumā strādāja. Redzēju.

pirms 11 gadiem, 2009.10.19 00:49

dzenis

Tak jau tas dīķis tāds pusdarbs vien sanāca. Pusi tikai iztīrija, bet ja tam par iemeslu ir dziļa doma-lai meldri un dūņas skaistumam paliek, tad jau varēja arī nemaz nesāk tīrīt. Lai jau nu kā Bašķa kungs sevi cenša predisponēt, kā visu varošu un kārtīgi darošu, bargu kungu-tad šoreiz čiks vien sanācis un buldozera (šlesera) slava nepienākas.

pirms 11 gadiem, 2009.10.19 16:07

Valka