Valkā ūdenslīdēji sakopj Zāģezera pludmali

Tradicionālajā Valkas pilsētas sakopšanas aprīļa talkā piedalījās vairāk nekā 120 valcēniešu. Šķiet, ka pēc drazu savākšanas pilsēta kļuvusi vēl zaļāka un ziedošāka.

Vēl šovakar turpinājās talkas aktivitātes - Valkas rajona padomes desmit darbinieki cītīgi kopa ūdens ņemšanas vietu pie avotiņa netālu no Zāģezera.

 

Līdz sestdienai ģimnāzijas un pamatskolas apkārtnē gandrīz katru dienu strādāja skolēni. Valkas domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Ruta Nuķe īpaši uzteic Pensionāru kluba "Zelta rudens" aktīvistus, kuri rosījās Kūru ielas 13. nama apkārtnē un kopa robežupītes apkārtni.

 

 

Turpat talkas dienā strādāja arī Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas nodaļas desmit darbinieki. "Pateicoties viņiem, šī teritorija izskatās gandrīz kā parks," ir gandarīta R. Nuķe.

 

 

Piektdien pēcpusdienā pie Zāģezera "Ziemeļlatvija" sastapa Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Valkas brigādes komandiera vietnieku Aleksandru Primaku un Smiltenes posteņa glābēju Aivaru Bahuru. Uzzinot par talku, vīri nolēma sniegt arī savu artavu - iztīrīt pilsētas publiskās peldētavas - Zāģezera - dibenu. "Ziemeļlatvija" bija aculieciniece tam, kā ūdenslīdēji no ezera vilka ārā pudeles, stikla lauskas un sarūsējušas konservbundžas.

 

"Lai nezaudētu prasmi, ūdenslīdējiem ir jātrenējas. Izdomājām, ka vajadzīgo var apvienot ar lietderīgo," stāsta A. Primaks.

 

Lai arī bija paredzēts, ka sestdien kops arī Zāģezera pludmali, cilvēku trūkuma dēļ šajā objektā neviens nestrādāja. Ezera krastā ir sanestas zāles un niedres, kuras būtu jāsavāc. R. Nuķe sola, ka tuvākajā laikā arī šī atpūtas vieta būs sakopta.

 

 

Valkas sakopšanas talkas vēsturē šogad pirmo reizi talcinieki strādāja Vecās dzelzceļa stacijas ēkas teritorijā Poruka ielā. Šajā objektā astoņi cilvēki izzāģēja vecos kokus un no no ēkas iznesa būvgružus. Plānots, ka šajā vairākus gadus pamestajā ēkā taps sabiedrībai noderīga iestāde.

Valka