Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā un Smiltenē - Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienai veltītie pasākumi

Šodien, 18. novembrī, Valkā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienai veltīts svinīgais svētku pasākums “Paši skaistākie vārdi!”.

Jau no pulksten 16 valcēnieši kopā ar ģimenēm aicināti Lugažu laukumā no līdzi nestām svecītēm veidot latviešu zemes un tās auglības un dzīvības sākuma zīmi – Jumi. 

No pulksten 16.30 pilsētas kultūras nama pirmā stāva foajē uz svētku tostu pasākuma apmeklētājus gaidīs novada domes vadība. 

Pulksten 17 lielajā zālē sāksies svinīgais pasākums “Paši skaistākie vārdi!”, kurā būs ne tikai svētku uzrunas, bet arī novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis pasniegs novada domes Atzinības rakstus. Tos saņems: Aija Lāce, Marta Babre, Anna Ozola, Ārija Dzintra Tomiņa, Jana Matuka, Elga Zelča, Vilnis Kazāks, Aija  Selecka, Lilita Kreicberga un Valgas pilsētas mērs Kalevs Herks. 

Svētku pasākumu kuplinās komponista Jāņa Lūsēna muzikālā programma ar solistiem – Kristīni Zadovsku un Ingu Pētersonu, kā arī grupa “Grey velvet trio”. Grupā muzicē flautiste Evija Mundeciema, čelliste Arta Tarasova, bet basu spēlē Jānis Lūsēns juniors.

Pēc svinīgā pasākuma pulksten 19 sāksies svētku balle kopā ar grupu “Dakota”. Ieeja – bez maksas.

Savukārt Smiltenē 18. novembrī plkst.18.00 Smiltenes pilsētas Kultūras centra lielajā zālē norisināsies svinīgais Valsts svētku pasākums "Mans zelts ir mana tauta!”. Pasākuma pirmajā daļā tradicionāli tiks pasniegti Smiltenes novada domes apbalvojumi astoņās nominācijās, kā arī deviņi goda un divi pateicības raksti. 

Pasākuma otrajā daļā Smiltenes novada ļaudis Valsts svētkos sveiks “Rīgas Zelta koris” (vadītājs Jānis Ķirsis). Īpašā koncertprogrammā “Tautas laiks” koris izdziedās latviešu tautas likteņdziesmas. “Rīgas Zelta koris” ir dibināts 2013. gadā TV šovā “Koru kari” un ar savu atraktivitāti un īpašo skanējumu kļuvis par daudzu televīzijas skatītāju favorītu. Ar mākslinieciskā vadītāja Jāņa Ķirša skaņdarbiem “Rīgas Zelta koris” ir ieguvis sudraba medaļu arī Pasaules koru olimpiādes šova un popmūzikas kategorijā. 

Pasākumu vadīs izcilais Dailes teātra aktieris, “Spēlmaņu nakts” balvas laureāts nominācijā “Gada aktieris” 2014./2015. gada sezonā-Dainis Grūbe. 

Valka