Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā un Valgā darba vizītē ierodas Skandināvu valstu speciālisti

Valcēnieši un valdzēnieši Valku un Valgu ieraduši uztvert kā vienu pilsētu, kurā jādzīvo, jāstrādā, jāizglīto savas atvases un arī kopīgi jāsvin svētki.

To, ka tās ir pilsētas dažādās valstīs izjūt tad, ja vienā no valstīm viesojas svarīgi NATO ģenerāļi, un uz Latvijas - Igaunijas robežas atsākas robežkontrole.

 

Šīs īslaicīgās neērtības Skandināvijas valstu - Zviedrijas, Dānijas un Somijas - pārrobežas sadarbības izpētes speciālistiem atklāja Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs. Speciālistus vadīja Stokholmas universitātes pārstāvis Tomass Lundens, kurš Valkā un Valgā pirmo reizi ieradās jau pirms desmit gadiem.

 

Pateicoties viņa aktivitātēm un Zviedrijas Attīstības aģentūras Visbijas nodaļas finansiālajam atbalstam, ir izveidota speciālistu grupa, lai izzinātu apdzīvoto vietu, kas atrodas pierobežā, problēmas, aktualitātes, sadarbības modeļus un rezultātus.

 

Par Valku un Valgu Skandināvijā ir liela interese, jo dvīņu pilsētas praksē ir pierādījušas veiksmīgas sadarbības piemērus. Viesus interesēja ne tikai veiksmes, bet arī neveiksmes, piemēram, kāpēc pašlaik vairāk nekursē vietējā maršruta Valka - Valga autobuss, kāpēc apstājās Starptautiskā Studiju centra projekts, kādā valodā savstarpēji sazinās kaimiņpilsētu iedzīvotāji, vai ir notikuši latviešu un igauņu valodas apmācības kursi?

Valka