Valka un Valga jūnijā ar plašu programmu svinēs 424 gadus

Valkai un Valgai 11.jūnijā aprit 424 gadi kopš pilsētas tiesību piešķiršanas, - jubileju abās dvīņu pilsētās svinēs no 6.jūnija līdz 8.jūnijam ar daudzveidīgu programmu, aģentūru LETA informēja Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne.

Pilsētas svētku pasākuma programma plānota kā svinības visai ģimenei ar kultūras programmu, čuguna liešanu, sporta sacensībām, kopīgu gadatirgu un bērnu programmu.

Jubilejas pasākumu gaitā skatītājus priecēs vairāki koncerti, kuros uzstāsies Gruzijas nacionālās mūzikas un deju ansamblis un solisti no Kazahstānas, Igaunijas Robežsardzes orķestris, Vidzemes pūtēju orķestris, Lietuvas tautas mūzikas ansamblis, viesmākslinieki no Zviedrijas, Liepājas Zvanu koris "Campanella", ansambļi "Terminaator", "Totalhead" "Monologs divatā" un citi.

Teātra cienītāji varēs baudīt Izraēlas teātra trupas komēdiju krievu valodā "Paralēlie cilvēki", bet kino mīļi - nakts kino izrādes pie bijušā Rīgas - Raja robežpārejas punkta. Pirmo reizi pilsētu svētku gaitā notiks kantri un līnijdeju svētki "Country Line Dance Party".

Valkā līdz šim nebijis pasākums būs 5.Starptautiskais Čuguna simpozijs "Lejam čugunu". Svētkos būs motociklu parāde.

Bērni varēs iesaistīties Pepijas dzimšanas dienā, visdažādākās atrakcijās, spēlēs un radošajās darbnīcās.

Svētkos būs arī dažādi sporta pasākumi, - īpaši atraktīvs tradicionāli ir Pedeles upes Laivu rallijs, kur drīkst izmantot visdažādākos bezmotora ūdens transporta līdzekļus, savukārt, Latvijas un Igaunijas spēcīgākie vīri sacentīsies par "Igaunijas Spēkavīra 2008" titulu. Vēl svētku laikā būs arī sacensības šaušanā ar gaisa bisēm, kalnā braukšanas sacensības, kā arī Valkas pilsētas domes kausa izcīņa vieglatlētikā.

Svētku vērienīgākais pasākums būs piektdien, 6.jūnijā, kad notiks Latvijas - Igaunijas Robežballe ar LNT šova "Zvaigžņu lietus" dalībnieku Jany May un Šona, Martas Kukarānes un Uģa Viļuma, Gintas Ēķes un Venta Armanda Kraukļa, Janas Kalniņas un Ivo Grīsniņa-Grīšļa un igauņu mākslinieku piedalīšanos.

Valka