Valkā un Valgā plaši svinēs Latvijas un Igaunijas pievienošanos Šengenas līgumam

Valkā un tās dvīņu pilsētā Valgā paredzēts plaši svinēt Latvijas un Igaunijas pievienošanos Šengenas līguma bezvīzu zonai, pasākuma dalībniekiem cita starpā dāvinās no robežu barjerām gatavotus suvenīrus, aģentūrai LETA pastāstīja Valkas pašvaldības preses sekretāre Inguna Medne.

Pasākumu cikls "Valka un Valga - bez robežām!" sāksies naktī no 20.decembra uz 21.decembri plkst.24 Semināra un Sepa ielu robežpārejas punktā, kur svinīgo pasākumu ievadīs robežsardzes signālraķetes izšaušana. Pirmie robežu šķērsos abu pilsētu mēri, kuri pirmajiem brīvās robežas šķērsotājiem izsniegs īpašas, šim pasākumam par godu izgatavotas apliecības. Piektdien, 21.decembrī, plkst.10.30 paredzēts pacelt robežbarjeru pie Raiņa un Sopruse ielām - vietā, kur visu šo laiku bija žogs un robežu šķērsot bija liegts. Tālākie pasākumi norisināsies pie robežpārejas punkta uz Rīgas un Tartu ielas.

Pēc amatpersonu uzrunām ir plānota no robežbarjeras fragmentiem gatavoto suvenīru pasniegšana. Nelielu koncertu sniegs Valgas pierobežas bigbends un abu pilsētu grupa - studija "Joy". Programmā paredzēti arī robežsardzes speciālā ekipējuma tehnikas un dienesta suņu paraugdemonstrējumi. Karstu tēju un pīrādziņus klātesošajiem ir apsolījis sarūpēt veikals "Selver".

Tā kā 21.decembris ir ne tikai Valkas un Valgas diena bez robežām, bet arī ziemas saulgrieži, vakara pasākumi pie robežpārejas punkta uz Rīgas un Tartu ielas sāksies plkst.18 ar Valkas kultūras nama folkloras deju kopas "Sudmaliņas" ķekatu gājienu un bluķa vilkšanu. Pēc tam draudzības uguns skulptūru piedāvās radošā grupa "Akciju sabiedrība", stāstīja Medne.

Plkst.19 Valgas Jāņa baznīcā būs solista, Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētāja Deiva Bentona un Igaunijas televīzijas meiteņu kora koncerts.

Pasākumu ciklu plkst.22 noslēgs igauņu popgrupas "Kuldne trio" koncerts klubā "Yes", kas atrodas netālu no Rūjienas un Viljandi ielu robežpārejas punkta.

Jau ziņots, ka nākamajā dienā pēc abu valstu robežu atvēršanas, 22.decembrī, Valkā un Valgā sāks kursēt kopīgs satiksmes autobuss.

Valka