Valka un Valga vienojas par kopīgiem kultūras un sporta pasākumiem 4

Ir notikusi pirmā Valkas un Valgas pašvaldību pārstāvju darba sanāksme, kurā tika pārrunāts pasākumu plāns nākamajam gadam.  Sanāksmē tika uzsvērts, ka pasākumi jāveido interesanti ne tikai Valkas un Valgas iedzīvotājiem, bet daudz plašākam iedzīvotāju lokam. Tāpat jānodrošina  informācija gan latviešu, gan igauņu valodās.


Nākamā gada 10.maijā notiks jau XII Lielais labdarības robežtirgus. Līdz šim galvenā tirgošanās notika Valkas centrā - Lugažu laukumā. Nākamgad plānots to pārcelt tuvāk robežai un tirgoties kopā ar igauņiem. Tirgus ir plašā sabiedrībā iecienīts ikgadējs pasākums ar daudzveidīgu kultūras programmu, dažādām atrakcijām, labdarības loteriju un citām aktivitātēm. Ir zināms, ka šoreiz tirgū notiks arī dažādi konkursi, viens no tiem – gaļas izstrādājumu degustācijas konkurss, ko vērtēs žūrija, nosakot balvu ieguvējus. 

Nākamais būs Jāņa Cimzes - Vidzemes draudzes skolotāju semināra ilggadējā direktora, pirmā latviešu tautasdziesmu melodiju krājēja un apdarinātāja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja - 200.jubilejas gads. Valkas brīvdabas estrādē  31.maijā notiks latviešu un igauņu koru lielā sadziedāšanās diena - koncerts „Cimzes kods”, kurā kopā ar latviešu koriem piedalīsies Igaunijas Nacionālais vīru, jauktie un bērnu kori. 

No 6.līdz 8.jūnijam risināsies tradicionālie Valkas -Valgas pilsētu svētki ar plašu programmu. Tajā galvenais uzsvars būs Lielajai Roka naktij, kurā muzicēs arī viesi no Igaunijas. 

Tāpat Valkas –Valgas pilsētu svētkos nu jau trešo reizi notiks Lielā ratu (bērnu ratiņu) pastaiga. Līdz šim dažādi izrotātos bērnu ratiņus kopā ar mazuļiem uz parādi veda latviešu pusē, bet nākamgad Lielajā pastaigā iesim kopā ar igauņiem no vienas robežas puses uz otru. 
Notiks arī tradicionālais abu valstu laivu rallijs uz Pedeles upes.22. un 23.jūnijā atzīmēs Cēsu un Igaunijas uzvaras jeb Paju kaujas gadadienu. 
Vasarā apritēs 95 gadi kopš Paju un Cēsu kaujām, kas uzskatītas par izšķirošajām Brīvības cīņu laikā. Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess, kurš ir Igaunijas Republikas aizsardzības spēku un zemessardzes augstākais virspavēlnieks, ir uzaicinājis organizēt Cēsu kauju gadadienas parādi 23. jūnijā abās dvīņu pilsētās - Valkā un Valgā. Pasākumā piedalīsies Igaunijas un Latvijas zemessardzes vienības, simbolizējot apvienošanos brīvības sardzē.  Par kopīgu Latvijas un Igaunijas Cēsu kauju gadadienas atzīmēšanas parādi vienojušies abu valstu prezidenti – Andris Bērziņš un Tomass Hendriks Ilvess.

No 15.līdz 17.augustam notiks Valgas pilsētas ievērojamākais pasākums —  Starptautiskais Valgas Kara vēstures festivāls, kas katru gadu attīstās un pilnveidojas. No ierastajiem kultūras pasākumiem stipri atšķirīgais notikums divu dienu garumā piedāvās aizraujošas darbības visai ģimenei — militāru tirdziņu, militāro struktūru priekšnesumus, karavīru maršu cauri pilsētai un paraugkaujas no II Pasaules kara laika. Šoreiz viena militārā parāde notiks arī Valkā.  

Vairākus sporta pasākumus Valkas un Valgas pilsētas nākamgad plāno rīkot kopā – Latvijas un Igaunijas čempionātu triatlonā, Valkas -Valgas skrējienu. Pirmo reizi risināsies divu dienu šosejas riteņbraukšanas sacensības abās pilsētās, kā arī būs Starptautisks futbola turnīrs, kas notiks ne tikai Valkas un Valgas pilsētās, bet arī Valkas novada un Valgas apriņķa pagastos. 

Darba sanāksmē tika runāts arī par tālākiem plāniem 2015.gadā, kad plānoti daudz vērienīgāki Starptautiskie Operas mūzikas svētki. Tie notiks divu dienu garumā, dodot plašākas iespējas programmā piedalīties Igaunijas nacionālās operas dziedātājiem.  Tāpat nākamgad paredzēts organizēt XL maratonu vairāk kā 80 km garā distancē. Tās būs unikālas sacensības, kurās starts tiks dots vienā valstī, bet finišs būs otrā.

„Valka un Valga ir unikālas dvīņu pilsētas. Šis statuss ir jāizmanto. Viens no veidiem ir  organizēt kopīgus pasākumus. Līdz šim pasākumi bija vienas pilsētas  veidoti, otru tajos iekļaujot simboliski. Tomēr kopīgiem spēkiem var panākt vairāk. Valkas un Valgas organizētajiem pasākumiem būtu jākļūst interesantiem,  lai tos apmeklētu ne tikai vietējie, bet plašāks iedzīvotāju loks no abām kaimiņvalstīm.

 Tas dotu reālu labumu lokālajai ekonomikai. Piekrītu, ka tas nav viegls uzdevums un nav izdarāms vienā gadā. Taču kopīgiem spēkiem var panākt, ka Valkas un Valgas pasākumus apmeklēs ļaudis ne tikai no tālākiem Latvijas un Igaunijas, bet arī citu valstu reģioniem,” uzsver Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Komentāri 4

Urmass

Lai jau izdodas, bet līdzšinējā pieredze rāda, ka katrs to "segu" velk uz savu pusi (īpaši igauņi).

pirms 7 gadiem, 2013.11.26 15:22

Vietējais

(XII Lielo labdarības robežtirgu nākamgad plānots pārcelt tuvāk robežai un tirgoties kopā ar igauņiem.)
Kāpēc atklāti nepasaka, ka tas būs igaunijas teritorijā?
Vai tas ir atlkal pārsteigums?

pirms 7 gadiem, 2013.11.26 22:28

Malda

Es pat zinu, uz kurieni to tigu vajadzētu pārcelt. Ja Selvers piekristu, uz viņu autostāvlaukumu.

pirms 7 gadiem, 2013.11.26 23:28

bools

Basītis kā vienmēr netiek iekļauts sporta pasākumos...šit

pirms 7 gadiem, 2013.11.27 15:49

Valka