Valkā upītē konstatē naftas produktus 3

Šodien Tālavas ielas iedzīvotājs Māris Induss piezvanīja uz redakciju un informēja, ka pa Smēķupīti peld nezināmas izcelsmes naftas produkti.

"Ziemeļlatvijas" žurnālists klātienē pārliecinājās, ka minētais fakts atbilst patiesībai. M. Induss, caur kura īpašumu tek upīte, pastāstīja, ka šī nebūt nav pirmā reize, kad nepārtrauktā daudzkrāsainā naftas produktu plēve ar dīzeļdegvielai specifisko aromātu redzama mazajā Smēķupītē. Ūdens to nes uz Pedeli, kura savukārt ietek Gaujā. Valmieras Reģionālās vides pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas vadītāja Līga Zvirbule jau bija informēta par notikušo un tūdaļ uz notikuma vietu nosūtīja inspektorus. Tiklīdz būs skaidrība par noplūdes iemesliem, "Ziemeļlatvija" par to informēs. Ir neapstiprināta informācija, ka naftas bāzē no kādas cisternas savulaik ir noplūdusi dīzeļdegviela un laiku pa laikam tā parādās upītē, taču, iespējams, ka pie vainas varētu būt arī autoremonta serviss. Naftas bāzes vadītāja Valentīna Grigorjeva šo notikumu nevēlējās komentēt, taču sacīja, ka visprecīzākā informācija būs iegūstama pie vides kontroles inspektoriem.M. Induss bija sarūgtināts, ka iestādes tālruņa numuru nebijis viegli sameklēt, jo uzrādītais ir mainīts. Visiem, kurus satrauc vides piesārņojuma problēmas, jāzvana pa tālruni 64207269 L. Zvirbulei.

Komentāri 3

Piča

Johaidī.....tiešām nezināju, ka Pedele ietek Gaujā! :-(((

pirms 13 gadiem, 2008.02.11 23:15

ui

oho, tik liels piesaarnojums bijis, ka pat Pedelei tagad jāietek Gaujā, joki mazi.šitā izmainīt pat upes tecējumu.šausmas, šausmas

pirms 13 gadiem, 2008.02.12 01:05

notiesātais

Tas taču tik interesanti un laba iespēja ikvienam parādīt savu erudīciju ģeogrāfijā. lai atminamies spārnoto teicienu - domājam Ļeņins, rakstām partija. Šoreiz - domājam Emajegi, rakstām Gauja.

pirms 13 gadiem, 2008.02.13 11:05

Valka