Valkā: Uzliek punktu uz “i” (foto)

Ja pie akmens piestās kaut viena sēņu sieva ar mazdēlu...

Vakar Valkā un Valkas pagastā notika skolu jaunatnes pilsonisko aktivitāšu cikla "Tu esi Latvija!" noslēguma pasākums, ko organizē Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs, sadarbībā ar Valkas rajona bērnu un jauniešu interešu centru.

 

Pēc pasākuma atklāšanas Valkas kultūras namā interesenti varēja noskatīties studentu korporācijas "Tervetia" sagatavoto prezentāciju par mūsu novadnieku, Latvijas armijas virspavēlnieka štāba priekšnieku, ģenerāli Pēteri Radziņu.

 

Pēc tam bija brauciens uz ģenerāļa P. Radziņa dzimtajām mājām Valkas pagasta "Jaunvīndedzēs", kur pie piemiņas akmens notika atceres brīdis un atklāja informācijas stendu par ģenerāļa nozīmīgākajiem dzīves notikumiem.

 

"Jaunvīndedzes" tagad ir iekļautas novada tūrisma objektu sarakstā. Tā ir kļuvusi par sakārtotu vietu, pateicoties Valkas 11. mazpulka iniciatīvai un projektam un lielam Valkas pagasta pašvaldības atbalstam. "Mēs nedrīkstam aizmirst tik dižu novadnieku. Mums ar viņu jālepojas," pārliecināta mazpulka vadītāja Inga Alksne.

 

 

Saietā piedalījās arī P. Radziņa brāļa mazmeita pediatre Dzintra Celmiņa, kura dzīvo Rīgā un kalpo Latvijas bērniem. Tieši viņa Latvijas trešās atmodas laikā akmeņkalim Andrejam Vārpam pasūtīja piemiņas akmeni dzimtas mājām, lai gan zināja, ka neviens no radiniekiem tur neatgriezīsies.

 

 

"Daudzi nesaprata, kālab mums tas jādara. Tēlnieks atbildēja, ka, ja pie šī akmens piestās viena sēņu sieva ar mazdēlu un bērnam pastāstīs par Latvijas vēsturi, akmens savu uzdevumu būs pildījis," atceras Dz. Celmiņa.

 

 

Skatoties uz daudzajiem skolēniem un Bruņoto spēku orķestri, viņa domā, ka akmens savu uzdevumu pilda lieliski. Dzimtas pēctece solīja, ka kopā ar Valkas pagasta padomi darbi pie vietas iemūžināšanas turpināsies.

 

Latvijas valstiskuma 90. gadadienai par godu notika dažādi konkursi un pasākumi. Visa gada garumā daudz skolēnu ir piedalījušies pilsoniskās audzināšanas pasākumu ciklā "Tu esi, Latvija!". To organizēja Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs (VJIC). Protams, daudzi svētku pasākumi vēl turpināsies ne tikai Valkas rajonā.

 

 

Labākie dosies uz valsts mēroga pasākumiem Rīgā, lai pabeigtajiem projektiem pieliktu punktu. Bez VJIC izsludinātajiem projektu konkursiem, rajona skolu dalībnieki piedalās pašu rīkotajos konkursos un skatēs.

 

Vakar notika vides konkursu ciklu "Es pats Latvija", "Ozolzeme - Latvija" noslēgums un paveiktā prezentācija un apbalvošana. "Skolēni savā pagastā varēja ievērot, uzlabot vai sakārtot kādu stūrīti.

 

 

Valkas rajonā tādu veikumu ir daudz," stāsta saieta organizatore Valkā Silvija Dorša. Svētku dalībniekus priecēja Nacionālo Bruņoto spēku orķestra koncerts. Savukārt pasākuma noslēgumā Lugažu laukumā notika izglītības iestāžu karogu parāde.

Valka