Valkā Varžupītē atrod izmestu dīvānu un durvis 3

Lai gan šonedēļ saule bija īpaši dāsna, karstums nenobiedēja Valkas jauniešus, kuri iesaistījās akcijas "Jaunieši pilsētai" aktivitātēs. Šonedēļ talcinieki pēc savas iniciatīvas sakopa atpūtas laukumus pie Jauniešu biroja, Pedeles krastā un pie Varžupītes.

Vakar talku atbalstīja tikai meitenes. Bijušās Valkas domes Izglītības nodaļas speciāliste darbā ar jauniešiem Romina Meļņika cenšas atspēkot apgalvojumu, ka puiši ir slinki un kūtri. Iepriekšējās dienās strādājuši arī viņi, bet vairākiem no aktīvistiem ir iespēja strādāt algotu darbu.

Jaunieši Varžupītes krastu sakopa jau otro dienu. Pirmajā viņi savākuši gružus un salasījuši atkritumus, bet vakar meitenes raka bedri, lai nostiprinātu atkritumu urnu, kas pirms tam bija izrauta. Tāpat meitenes savāca sakritušos koku zarus un atkritumus, kuri samesti mākslīgi izveidotās izgāztuvēs.

Romina smej, ka no Varžupītē atrastajiem cilvēku izmestajiem sadzīves priekšmetiem varētu izveidot stilizētu mājokli. Jaunieši mazajā upītē atraduši pat dīvānu un durvis. Savukārt pērn upītē savāktas 19 automašīnu riepas. Ja Varžupīti turpina piedrazot, tad pērn iekārtotā atpūtas vieta pie Pedeles ir tikpat sakopta, kāda tā bijusi pēc labiekārtošanas. Tas jauniešus priecējot un liek cerēt, ka beidzot valcēnieši spēj novērtēt kāda paveikto darbu.

Vidēji dienā pilsētas sakopšanā rosījušies desmit aktīvisti. Romina atzīst, ka vasarā Jauniešu domes aktivitātes ir nedaudz noplakušas, jo daudzi devušies prom no pilsētas vai arī skolas brīvlaikā strādā. Tomēr ir padomā noorganizēt dažādus spēļu turnīrus un mazas ballītes, kā arī doties pārgājienos.

Veidojot jaunā Valkas novada struktūru, jaunatnes aktivitātes būs jāplāno daudz lielākā teritorijā. Romina domā, ka būs jāizstrādā īpaša jaunatnes darba organizācijas stratēģija. Viņa ir pārliecināta, ka, izveidojoties novadam, jauniešu aktivitātes neapsīks, jo visos laikos aktīvi cilvēki ir spējuši atrast, ar ko nodarboties.

Jau pirms novada izveidošanas, jauniešu biroji darbojās arī Zvārtavā un Kārķos. Romina cer, ka tas atvieglos sazināšanos un kopīgu aktivitāšu plānošanu. Viens no pirmajiem uzdevumiem būs Valkas un Vijciema pagastā dzīvojošo jauniešu apzināšana un pasākumu organizēšana, kas ļaus izvērtēt viņu vēlmes un ieceres.

"Valcēnieši labprāt brauks uz Vijciemu un Kārķiem pastrādāt," domā Romina.

Komentāri 3

līga

To atpūtas vietu pie Pedeles daudzi nemaz nezin. Tāpēc tā vēl turas.

pirms 12 gadiem, 2009.07.18 10:12

juris

Kārķos derētu svaigas vēsmas, citādi telpas ir, bet darbības nekādas. Centrs reti atvērts un nekas interesants nenotiek.

pirms 12 gadiem, 2009.07.20 10:23

Valka