Valkā veidos kāzu kleitu izstādi

Šovasar Valkas un Valgas pilsētas svētku ietvaros iecerēta vēl nebijusi izstāde ar romantisku nosaukumu “Baltais sapņu mākonis”. Izstādē varēs aplūkot kāzu kleitas un aksesuārus, kā arī līgavu pušķis.

Izstādes kurators Aivars Ikšelis aicina ikvienu novada iedzīvotāju, kurai mājās ir kāzu kleita, to uzticēt izstādes veidotājiem. Pie kleitas vajadzētu pievienot informāciju ar tās valkātājas vārdu un uzvārdu, tālruņa numuru un gadu, kad notika kāzas. A. Ikšelis mierina, ka izstādē pie kleitām nebūs redzams tās īpašnieces vārds un uzvārds, tikai nozīmīgā notikuma datums.

 Izstādes veidotājs ir pateicīgs jau uzrunātajām valcēnietēm, kuras jau ir atnesušas savus “baltos sapņus”. Pašlaik jau rīkotāju rīcībā ir 16 skaistas kleitas, tostarp trīs no Valkas novadpētniecības muzeja fondiem. A. Ikšelis priecājas, ka bijušās līgavas uztic arī interesantus kāzu aksesuārus, piemēram, tamborētu baltu saulessargu un cimdiņus.

Lai izstādē būtu jūtama šī svarīgā dzīves notikuma – kāzu – atmosfēra – vairāki floristi solījuši izveidot īpašus līgavu pušķus.
Kāzu kleitas izstādes vajadzībām var nodot pie pilsētas kultūras nama dežurantes. Izstāde būs apskatāma no 6. jūnija un vēl nedēļu pēc svinībām.

Valka