Valkā vēlēšanu uzvarētāji zaudē 45

Valkas novada domes priekšsēdētāja amatam deputāti no Zaļo un zemnieku savienības saraksta izvirzīja līdzšinējo Valkas rajona padomes izpilddirektoru Kārli Albergu, bet Tautas partijas saraksta pārstāvji - līdzšinējo pilsētas domes vadītāju Undu Ozoliņu.

Ar vienas balss pārsvaru par novada mēru deputāti ievēlēja K. Albergu. Par viņu balsoja astoņi, bet pret bija septiņi deputāti. Savukārt par U. Ozoliņu balsoja septiņi, bet pret bija astoņi deputāti.Savā uzrunā K. Albergs pateicās vēlētājiem, kuri balsojuši par zemnieku sarakstu, kā arī deputātiem, kuri atbalstījuši viņa kandidatūru.

Viņš atzina, ka nākotnē būs saspringts darbs, kas prasīs lielu atbildību un vajadzēs atklāti par visām problēmām runāt ar iedzīvotājiem. "Kaut arī tūlīt pēc novada pašvaldību vēlēšanām mums sarunas par kopīgu strādāšanu īsti neizdevās, esmu pārliecināts, ka tomēr vienosimies kopīgā darbā. Kā jau teicu priekšvēlēšanu sanāksmē, pēc priekšsēdētāja ievēlēšanas jaunajam novada vadītājam jāuzņemas iniciatīva veidot komandu un jauno pašvaldību," pēc ievēlēšanas teica K. Albergs.

Pēc mēra vēlēšanām "Ziemeļlatvija" palūdza dažiem deputātiem komentāru par rezultātu. "Tā kā atrados Undas pārstāvētajā sarakstā, jūtos vīlies. Man tas nav īsti pieņemams, kad divi mazie sametas kopā, lai piekautu vienu lielo," saka Aivars Cekuls. "Rezultāti ir tādi, kādi ir. Ja vairākums ir izvēlējies Kārli Albergu, tad tas kaut ko norāda uz uzticību. Domāju, ka mums tomēr būs komanda," savu viedokli izsaka Erna Pormeistere.

Viesturs Zariņš atzīst, ka viņam rezultāts nav sagādājis pārsteigumu. "Mēs, Pilsoniskās savienības pārstāvji, iepriekš bijām vienojušies par atbalstu Albergam, tādēļ tādu rezultātu gaidījām," saka V. Zariņš. Sēdē piedalījās arī Saeimas Tautas partijas frakcijas deputāts Vents Armands Krauklis. "Ja līdz šim domē nebija ievazāta lielā politika, kur neskatās, kā būtu izdevīgāk iedzīvotājiem, tad tagad tas ir noticis. Loģiskāka būtu koalīcija, kuru vadītu Unda Ozoliņa, bet atbildīgi amati būtu arī zemniekiem," saka V. A. Krauklis.

Komentāri 45

Ieva

Tur jau tā TP nelaime - visus citus uzskatīt par "mazajiem"!

pirms 12 gadiem, 2009.07.01 17:36

Jā Ieva un tagad "mazie" parādīs zobiņus :D poh.., ka novadam sūdīgāk!!

pirms 12 gadiem, 2009.07.01 17:45

Beidzot arī V.Krauklim neies kā pa sviestu. Acīmredzot turpmākās atļaujas par gājēju pārejām un citiem TP projektiem būs jāprasa arī citām partijām. Cerams tie laiki būs jāaizmirst, ka viss notika "vienos vārtos"
Veiksmi Alberg!

pirms 12 gadiem, 2009.07.01 18:24

Trimmeris

Jaunā dome!
Mēs ceram uz jūsu loģisko saprātu!
Veiksmi!

pirms 12 gadiem, 2009.07.01 18:31

Daiga

Novēlu jaunajai NOVADA domes vadībai lielu izturību, pacietību un spēku. Pieņemiet cilvēkus tādus, kādi nu mēs katrs esam, un LŪDZU domājiet par CILVĒKIEM UN visu NOVADU - par mazajām vispārizglītojošām skolām, par mūzikas un mākslas skolām, par cilvēkiem, kam jādzīvo Rūjienas ielā 3, par tiem kas dzīvo visa jaunizveidotā novada teritorijā, lai neviens nejustos kā pabērns. Darba ir un būs ļoti daudz, aiciniet,- cilvēki izteiks savas domas un idejas, strādājiet tā, lai pēc tam nebūtu "jāatšaujas"", ka tas nenotika tā vai cita iemesla dēļ. NEMEKLĒJIET jau iepriekš attaisnojumu NEIZDARĪTAJAM!
Komunicējiet AR VISU NOVADU! Esiet atvērti DIALOGAM! Lai Jūsu moto ir: Strādāsim visi kopā un vienam mērķim!
IZTURĪBU un galvenais CILVĒKMĪLESTĪBU, sapratni un labestību! Blakus esošos neuztveriet kā ienaidniekus, bet kā labus sadarbības partnerus!

pirms 12 gadiem, 2009.07.01 18:44

goga

Būtu vismaz pensionārs atdevis vietu jaunajiem, padomju laika cilvēki nav spējīgi uz jaunu attīstību, ļoti žēl kad tads iznākums.Vai nu stāvēsim uz vietas, vai nogrimsīm.Ne jau vīru skata no cepures.

pirms 12 gadiem, 2009.07.01 20:24

Patiesībā arī es jūtos vīlies:( Es piemēram - nekad neesmu sapratis rajona padomes funkcijas, jo vienkārši nekas jau nekur netika darīts, tad jau laikam tagad novadam tas pats ceļš ejams - nu tā pa kluso, atliek cerēt, ka būs kāds, kas ļoti varēs iekustināt vecu stagnātu uz darbiem, tā kā, cienījamie deputāti, esiet spēcīgi kakli, kas to iesīkstējušo galvu spēj izgrozīt, lai novadā VISS notiktos. LAI VEICAS, mēs uz Jums ceram!!!

pirms 12 gadiem, 2009.07.01 20:51

Domājošā

Būs labi- mazliet cieņas tiem, kam liela darba pieredze, nenāktu par sliktu. Vaira Vīķe Freiberga arī bija, ir un bus pensionāre...Lai unda stutē pilsētu, viņai visas iespējas!

pirms 12 gadiem, 2009.07.01 22:03

Riktīgs staļinietis par priekšsēdi; NOŽĒLOJAMI

pirms 12 gadiem, 2009.07.01 23:03

Domājošai

Domā tu gan ar citu vietu. Atradusi ko salīdzināt. Tas salīdzinājums ir kā diena pret nakti.

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 00:02

laucinieks

Nesaprotu PS deputaatus kuri veesaa mieraa nobalso par bijusho komunistu,pat Erna kura bija LNNK,TB partijaa.Esmu stipri viilies un noz'eeloju ka balsoju par PS.

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 00:14

...

Nožēlojami.! Mazliet dīvaini, ka tādus vecus pensionārus ievēl pa mēriem

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 04:55

vasilits

Господин Албергс,это меньшее зло. Унда Озолиня,не имеет опыта производственного руководства,а г. Албергс Руководил большей строительной организацией в свое время,а то ,что он бывший коммунист,так это вопрос его совести и принципов.А вообще Новадс это не частная лавочка ,где руководит хозяин,а коллективный орган управления и все будет зависеть от команды.

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 08:09

goga

Kas tā par darba pieredzi kominisma laikā,kad tevi vadīja partija nevis pats to darīji,mēs šeit runājam par pieredzi... Roku roku mazgāja, vai tā? Šeit vajadzīgas citas vēsmas nevis balstīties uz pieredzi, paskatieties uz kaimiņpilsētu, vada jauni cilvēki un ne slikti, jo viņi studējuši mūsu divdesmit pirmā gadsimtā. Nevar taču pļaut ar izkapti visu laiku, jāpārzin arī jaunākais pasaulē!!!

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 08:44

susurs

Albergs saņems algu ne tikai kā Vidzemes slimnīcas padomes loceklis un novada domes priekšsēdētājs, bet arī kā rajona padomes likvidators. Kāda velna pēc viņam pensija virs 1000 latiem. Visa kā pietiek un ambīcijas ir apmierinātas. tagad tikai jāiekārto visi amatos, kuriem solīts un jātiek vaļā no nevēlamiām personām. Novada izsaimniekošana var sākties.

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 09:19

./.

Ar vārdu - mazie- saprotu ievēlētos ar mazu vēlētāju plusiņu skaitu un kopēji zemiem procentiem, salīdzinot ar TP.
Ja arī Albergam maza vīriņa ambīcijas bija jāapmierina, tad būtu praties par vietnieku ielikt Undu, lai parādītu sevi kā godavīru. Ielikt cilvēku bez pieredzes?! Saka, ka tikai Bašķim bijušas kaut kādas kauna izjūtas attiecībā pret TP, pārējie 7 izbaudījuši savu zagto jeb ar spēku paņemto triumfu. Patiesībā jau neveiksmīgs variants,žēl visa iepriekš sasniegtā. Pēc sēdes runāju ar vienu no TP deputātiem -bija jaušams patiess rūgtums par iespējamo novada pagrimumu un turpmāko nespēju attīstīties.
Nekas, būs pēc gadiem 30 ko atcerēties šo vēstures melno plankumu. Muzeja darbiniekiem iesaku cītīgi krāt visu presē atrodamo par tuvākajiem mēnešiem, kas iezīmēsies ar Valkas novada stagnātisma sākumu un pilnīgu pretstatu Valgai.
Saka, ka valsti krīzē ieveda partiju vienošanās, sariebjot kādai citai partijai. Šeit tagad būs tas pats variants.

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 10:29

dekrēts

Ar 1. septembri Valkas izglītības iestādēs skolēnu mācību programmā tiks iekļauts obligātais dzejolis: "par bērnību gaišo, kas Tev un man, lai dižajam Alberģim paldies skan..."

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 10:37

??!!

Vai Valcēnieši un pārējās novada pašvaldības zin, cik mūsu pilsētai Valkai ir lielas parādsaitības, man gribētos zināt?!

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 11:34

kāds

Nu kāpēc gan tik indīgs virsraksts.Ja iedziļinās,tad tā kā virsrakstā nemaz nevar apgalvot.Lai veicas jaunajai vadībai!

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 11:58

Valka