Valkā vienā mājā salstošie un apmierinātie maksā vienādi 7

Šajās dienās Valkas daudzdzīvokļu namu iemītnieki saņēmuši apkures rēķinus par novembri. Visaugstākais tarifs - 95 santīmi - jāmaksā Stendera ielas 3. nama iedzīvotājiem, bet vismazāk - 50 santīmu par vienu kvadrātmetru apdzīvojamās platības - Raiņa ielas 12. nama iemītniekiem.

 

"Apsekojot Stendera 3. nama dzīvokļus, lielākoties temperatūra bija no plus 22 līdz pat 27 grādiem," informē pilsētas domes Siltumapgādes nodaļas vadītāja Nadežda Korņējeva.

 

 

Viņa atgādina, ka mazāki rēķini ir tiem, kuri dzīvo lielākās mājām, piemēram, Ausekļa ielas 26. namā. Novembra rēķini ir paaugstināti arī tāpēc, ka iedzīvotājiem papildus jāmaksā par divām liekām dienām, jo pēdējie mērījumi bija veikti 30. oktobrī no rīta. Toties rēķini par decembri būšot mazāki.

 

 

Apkures tarifi liecina, ka Valkā lielākoties par siltumu jāmaksā, sākot no 60 līdz 65 santīmiem. Valkas domes finanšu analītiķe Geņa Spiridonova informē, ka, salīdzinot ar pārējiem, augsts siltumu tarifs ir arī Merķeļa ielas 13. mājā - 89 santīmi un Kūru ielas 9. mājā - 81 santīms.

 

Pilsētas daudzdzīvokļu namos siltuma tarifi ir atšķirīgi. Salīdzinot pilsētas centru un Rūjienas ielas mikrorajonu, Merķeļa ielas rajona iedzīvotājiem tas ir nedaudz augstāks - sākot no 70 santīmiem. Savukārt Rūjienas ielas mikrorajonā visvairāk jāmaksā Rūjienas 4. un 6. nama iedzīvotājiem - vidēji 82 santīmi par vienu kvadrātmetru, pārējiem - sākot no 62 santīmiem.

 

"Ziemeļlatvija" jau informēja, ka novembrī daudzdzīvokļu mājās uzstādītie siltummezgli bija noregulēti tā, lai dzīvokļos vidējā temperatūra nepārsniegtu plus 17 un 18 grādus. Diemžēl tie, kuri mitinās gala dzīvokļos, sala, bet tie, kuriem palaimējies dzīvot mājas vidū, turēja vaļā logus.

 

Ausekļa ielas 26. nama 66. dzīvokļa iemītnieki dzīvo šīs mājas aukstākajā dzīvoklī - viņiem ikdienā temperatūra nepārsniedz 15,8 grādu atzīmi. Arī viņiem par siltumu, tāpat kā pārējiem, jāmaksā 62 santīmi. Dzīvokļa saimniece cer, ka ar domi izdosies rast kompromisu.

 

"Gadījumā, ja iedzīvotāji nav apmierināti ar komunālā pakalpojuma kvalitāti, viņi var vērsties pie mājas vecākā, kuram ir jākonstatē fakts un jāveic dzīvokļu temperatūras mērījumi. Pēc tam šī informācija jānodod Simtumapgādes nodaļai," atgādina Valkas domes Siltumapgādes nodaļas vadītāja N. Korņējeva.

 

 

Viņa apliecina, ka novembrī visi māju vecākie ir snieguši informāciju par iedzīvotāju neapmierinātību. Jāņem vērā arī tas, ka novembrī pārsvarā bija mitrs laiks. Diemžēl mājās tas būtiski palielina siltuma patēriņu.

 

Komentāri 7

muša

Merķeļa 13 augšējā dzīvoklī visu laiku logs stāvēja pilnīgi vaļā, arī lielajā putenī un neviens nespēja šo lietu novērt. Laikam jau neviens tur nedzīvo, bet to tak redz, ka logi neadekvātā laikā stāv vaļā. Tad jau nav ko brīnīties par lielu rēķinu.

pirms 12 gadiem, 2008.12.08 15:56

XXL

Īstenībā jau novembra rēķiniem vajadzēja būt mazākiem, vismaz centra mājās, jo Raiņa ielas katlu māja taču gandrīz trīs dienas bija remontā un kā var būt divas dienas vairāk .. vai tad 30. nov nav pirmspēdējā mēneša diena , vai tad ir arī 32.novenbris?

pirms 12 gadiem, 2008.12.08 16:45

muša

Vispār jau 30. novembris bija pēdējā mēneša diena :))

pirms 12 gadiem, 2008.12.08 19:40

Stendera 3 iedzˆvotåja

Interesanti,kurā dzīvoklī Stendera 3 namā ir temperatūra 22-27 gradi?Nezinu,ka rāda Puķītes kundzes termometrs.Tas,ka pagraba ir siltaks neka dzīvokļos,tas vispār kautkas galīgi garām.Priekškam ir jaapsilda pagrabs?Un vēl 3 dienas novembrī sēdējam aukstos dzīvokļos.Kartēja tautas muļķosana?

pirms 12 gadiem, 2008.12.09 00:05

Sašutums

Manā dzīvoklī Stendera 3, temperatūru mērīja vienu reizi mēneša sākumā, pēdējās divas mēneša nedēļas dzīvoklī bija ap 19 grādiem. Bet jāmaksā par 27. Taisnība jau protams nebūs iedzīvotāju pusē.

pirms 12 gadiem, 2008.12.09 10:21

@

Visu laiku dzīvoju ar pārliecību, ka maksu par apkuri aprēķina pēc patērtētajām kilovatstundām, bet tagad iznāk ka pēc dzīvokļa gaisa temperatūras. Sviests. Ja nu man visās istabās ir sildītāji? Un ja nemaldos Stendera 3 dzīvokļos ir funkcionējošas krāsnis.
Rakstā sniegtie paskaidrojumi nepaskaidro patieso situāciju.

pirms 12 gadiem, 2008.12.09 16:10

sviesc

Jā, to ka Maijuciem iet grūti ar savu pienākumu veikšanu, ir skaidrs:(
Nomainiet: uzrakstiet iesniegumu domei, ka vēlaties nomainīt, izvirziet cienīgu kandidātu, kuri aizstāvēs Jūsu intereses pret domes patvaļu, un viss būs kārtībā:)

pirms 12 gadiem, 2008.12.10 20:07

Valka