Valkā: Vieni kopj, otri posta 6

Sapostīta Valkas jauniešu sakārtotā vieta

Varžupītes krastā aiz ģimnāzijas kopmītnēm

Īsā laikā saņēmām divus ziņojumus, ka pilnīgi izpostīts nesen sakārtotais tiltiņš pār Varžupīti. No tā visvairāk cieš vecie pensionāri, kuri, izmantojot šo pāreju, saīsināja ceļu uz Cimzes kapiem.

 

"Tas ir necilvēcīgi. Kādiem gan jābūt šiem vandaļiem, lai tādā veidā kaitēti gados veciem pensionāriem, iespējams, pat savām vecmāmiņām," sašutis Latvijas un Valkas rajona sporta veterānu kustības vadītājs Maksis Stepītis. Viņš atzīst, ka ceļš uz kapiem pa veco taku ir izejams, jo pats ir labā sportiskā formā, taču vecās tantiņas pa reti izliktajiem dēlīšiem tur neriskē iet.

 

Pašvaldības policijai par notikušo ir paziņots un kopā ar domes Teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāju Viju Iļdu notikuma vieta ir apskatīta, sastādīts akts un tas iesniegts Valsts policijā.

 

 

"Man tas nav saprotami - vieni jaunieši kopj, bet citi posta," īsi komentē V. Iļda. Jaunie uz tiltiņa uzliktie dēļi ir izlauzti un turpat samesti upītē. Kreisās puses metāliskā marga ir nolauzta. Divi atkritumu konteineri ir salauzti, bet viens iemests upītē. Talkas dalībnieki sevi mierina, ka piecas atkritumu urnas vēl ir lietošanas kārtībā.

 

Ir cietis arī rotaļu laukums mūzikas skolas pagalmā - konstrukciju stabi izrauti ne jau pirmo reizi, izdemolētas arī šūpoles. "Šo atpūtas vietu esam labojuši jau vairākas reizes. Cik spēsim, atjaunosim arī tagad," sola V. Iļda.

 

Par notikušo ir sašutuši arī jaunieši, kuri krastmalas sakopšanas talkās ir ieguldījuši daudz pūļu. "Tas ir stulbi. Mēs patiešām ļoti centāmies. Redzot postījumus, darbam zūd jēga," komentē Valkas ģimnāzijas 11. klases skolnieks Uģis Sviķis.

 

 

Studente Diāna Giļe, kura arī dzīvo Valkā un piedalījās talkās, atzina, ka ir skumji skatīties uz tiltiņu un tā apkārtni. "Daudz jauniešu saka, ka Valkā nekā nav, nekas nenotiek, bet, ja paši nenovērtē citu veikumu, tad vainīgie jāatrod un viņiem jāliek izlabot šos postījumus. Domāju, ka palīdzēs un vairāk negribēsies demolēt un ārdīt," spriež Diāna.

 

Pilsētas jauniešu domes vadītāja Romina Meļņika ievērojusi, ka pieprasījums pēc šā tiltiņa pēc tā atjaunošanas bijis liels. "Skatoties uz to pašlaik, sajūtas ir diezgan draņķīgas. Es ceru, ka mums būs iespējas to salabot," uzskata Romina.

Komentāri 6

Niknais

Taadiem vandaljiem vienkaarshu salauzt kaajas. Apnicis jau... Kaa valkaa kautkas jauns, taa jaasalauzh.Pagaidiet kaadas 3 reizes atjaunosiet tiltu, ta jau paac tam staavees. Tas ir parasti Valkaa, Viss jaunais ir pa kaadaam 3 reizeem jaaatjauno, peec tam turaas.

pirms 12 gadiem, 2008.10.14 16:06

sisis

atkal jau vietējiem krieveļiem niezējuši nadziņi......

pirms 12 gadiem, 2008.10.14 21:37

*****

Arī starp latviešiem ir bezsmadzeņu jaunekļi.

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 08:52

@

Tur jau tā lieta, viegli pateikt, ka tie ir krievi, bet latviešu pusaudži ir vēl trakāki

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 08:56

...

tgas ir vienkārši stulbi... nesaprotu kāds prieks ir lauzt kautko vietā, kur dzīvo... pietam tik labi, lai iet uz savu māju, un tur lai lauž!!!

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 19:01

prahtweeders

Nu ko jūs te ļaudis uztraucaties.
Bija tilts,nav tilta,kāda tam nozīme.
Visiem taču vienalga.
Valkā tak dzīvojam.

pirms 12 gadiem, 2008.10.16 09:02

Valka