Valkā viesojas Francijas vēstniecības padomnieks

Šodien Valkā un Valgā darba vizītē viesojas Francijas vēstniecības padomnieks Sadarbības un kultūras jautājumos Jean Louis Lepretre.

 

Vidzemes reģiona un Lejasreinas departamenta sadarbības koordinatore Dace Resele informē, ka vizītes mērķis ir iepazīties ar abām dvīņu pilsētām, apmeklēt kultūras un izglītības iestādes, kā arī pārrunāt turpmāko sadarbību, kopīgos pasākumus un projektus.

 

Francijas vēstniecības padomnieks apmeklēs Valkas domi, novadpētniecības muzeju, kultūras namu, mākslas un J. Cimzes mūzikas skolu, Valkas rajona bērnu un jauniešu interešu centru, jauniešu biroju, kā arī Valkas - Valgas kopīgo sekretariātu un Valgas kultūras centru.

 

 

Pirms trijiem gadiem - 2005. gada 20. aprīlī - Valkā noslēdza sadarbības līgumu starp Lejasreinas depatamentu un Vidzemes reģionu. Līgumu, kuru noslēdza uz trijiem gadiem, parakstīja toreizējais Vidzemes plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājs Vitauts Staņa un Lejasreinas departamenta ģenerālpadomes prezidents Filips Rihters. Šogad līguma termiņš beidzas, tāpēc, jādomā, tas tiks pagarināts.

 

 

Jau 2005. gadā Francijā pabija Vidzemes reģiona delegācija, kuru pamatā veidoja Valkas domes pārstāvji, folkloras kopa "Sudmaliņas" un Tautas lietišķās mākslas studijas "Saulīte" vadītāja Inese Pētersone.

 

 

Savukārt 2007. gadā festivāla "Francijas pavasaris 2007" ietvaros Valkā viesojās grupa "Weepers Circus". Pērn Francijā plaši svinētajos Pļaujas svētkos piedalījās Valkas rajona bērnu un jauniešu interešu centra folkloras kopa "Vainadziņš" ar vadītāju Skaidru Smelteri.

Valka