Valkai jau ir reāla nauda, lai uzsāktu projektēšanas darbus, taču vispirms jāizvēlas īstais 3

Ikviens interesents varēja piedalīties seminārā, kur savus darbus un nākotnes idejas par Valgas - Valkas pilsētvides arhitektoniskiem risinājumiem piedāvāja Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studenti un mācībspēki.

 

Domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa bija pozitīvi pārsteigta par negaidīti plašo piedāvājumu maketos un zīmējumos. "Es priecājos par to, kā risinās mūsu sadarbība. Domāju, ka gandrīz katrs piedāvājums varētu būt īstenojams.

 

 

Pats jaukākais ir tas, ka esam bijuši veiksmīgi projekta piedāvājumā un mums jau ir reāli pieejams finansējums projektēšanas darbiem," smaida domes vadītāja. Viņa uzskata, ka izvērtējami visi RTU piedāvājumi un jārīko sabiedriskā apspriešana gan Valkā, gan Valgā.

 

 

U. Ozoliņa aicina visus pilsētas iedzīvotājus iepazīties ar rīdzinieku veikumu. Arī ar Valgas pašvaldības ierēdņiem ir panākta vienošanās, ka dibināma īpaša balva skatītāju balsojumam par labāko tūrisma centru. Izstāde ar studentu darbiem būs apskatāma gan Latvijas, gan Igaunijas pusē. Viens no maketiem bija veltīts pilsētu centra robežzonas perspektīvai attīstībai. Tas bija otrs studentiem dotais uzdevums.

 

 

Studenti ir centušies atbildēt uz jautājumu, kāda pilsēta varētu izskatīties nākotnē, kur ceļamas mājas un citi objekti. "Tā ir cenšanās atbildēt uz pilsētai būtiskiem jautājumiem, piemēram, kā labāk piesaistīt tūristus, kur veidot rekreācijas telpas un apzaļojamās zonas," skaidro RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes asociētā profesore Sandra Treija.

 

 

 Viņa uzskata, ka šis pētījums bāzējas uz Valkas un Valgas unikālo situāciju. Pasaules praksē līdzīgu gadījumu nav daudz. "Neraugoties uz to, ka studentiem bija jārisina neierastas lietas, iznākums ir labs, jo ir izdevies radīt telpiski vienotu robežzonas attīstības vīziju gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem," uzskata profesore.

 

 

Sadarbības projekts ar Valku un Valgu notika fakultātes dekāna Uģa Bratuškina vadībā. Viņš ir gandarīts, ka šim darbam gaidāmi reāli taustāmi augļi, un vispirms jau tas būs abu pilsētu vienojošais tūrisma informācijas centrs. Kā jau dabā un Dievam tas nolikts, arī šoreiz līdz radīšanas rezultātam ir nonākts deviņu mēnešu laikā. Vairāki semināra dalībnieki akcentēja, ka mūsu paradīze ir Valka un tā ir aksioma.

 

Valkas Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Lāsma Engere, jautāta par iespaidiem izstādē, sacīja, ka viņai vislielāko interesi izraisīja teorētiskā izpēte, ko prezentēja divas studentes. Tieši šī sadaļa Valkai bijusi visvērtīgākā.

 

 

Runājot par piedāvātajiem 16 tūrisma informācijas centra maketiem, L. Engere uzskata, ka objekta vizuālais tēls nav noteicošais, jo vienam var patikt viens, bet otram cits telpiskais risinājums. "Idejas ir jaukas un piedāvājumi patiešām iekrīt acīs, taču lai tos izvērtētu, vēlētos gūt vairāk informācijas par katru no tiem. Nozīmīgi ir arī tas, cik pilsētai šāds objekts izmaksās," vērtē projektu vadītāja.

Komentāri 3

@

Visas jaukās idejas apstājas pie finansiālām problēmām, bet varbūt pirms likt kādam kaut ko projektēt, vajag nolemt cik līdzekļu tam piešķirs un izejot no tā arī veidot skices un maketus un plānot reālu ēku, nevis izvēlēties lētāko.

pirms 12 gadiem, 2008.11.21 11:28

;(

:(
Stipri pārsteidzīgi ir teikt,ka top vai taps kādi konkrēti projekti.Ne jau nu studenti to var izdarīt.Vēl jau ir arī pamatīga projektēšanu reglamentējošu dokumentu bāze kas ir jāievēro.Studentu darbus pat par skicēm nemaz nevar saukt.

pirms 12 gadiem, 2008.11.23 10:09

Valka