Valkas bibliotēkā darbu uzsāk jauns - eParaksta klientu apkalpošanas centrs

Arvien vairāk pieaug iedzīvotāju interese par iespējām vienkāršāk un ērtāk sazināties, iesniegt un saņemt sev nepieciešamos dokumentus no valsts un pašvaldības iestādēm. Lai to ērtāk varētu izdarīt, no šīs nedēļas Valkas pilsētas bibliotēka iedzīvotājiem piedāvā jaunu pakalpojumu - iespēju apstiprināt savu eParakstu.

Lai to varētu izdarīt, bibliotēkas darbinieces - Aija Rudīte un Gunita Gendrjuka - ir apguvušas klientu pieteikumu apstiprināšanu. Pagaidām gan vēl neviens bibliotēkas apmeklētājs nav izmantojis šo iespēju, bet, cerams, ka šis pakalpojums kļūs pieprasīts. A. Rudīte atceras, ka pirms tautas skaitīšanas vairāki cilvēki interesējušies par iespēju apstiprināt savu eParakstu, bet diemžēl Valkā šis pakalpojums vēl nebija pieejams.

Iedzīvotāji uzticas bibliotēkāmJau ilgāku laiku šo pakalpojumu klientiem sniedz Valmieras bibliotēka. Iestādes direktore Daiga Rokpelne "Ziemeļlatvijai" atzīst, ka valmierieši visnotaļ aktīvi izmanto šo iespēju. Lai nodrošinātu pakalpojuma pieejamību un klientu apkalpošanu, šo pienākumu veic divas darbinieces.

"Pētījumi liecina, ka arvien vairāk iedzīvotāju uzticas bibliotēkām, tāpēc tas ir loģisks solis šo pakalpojumu ieviest tieši šeit. Pēdējos gados bibliotēkas ir ieviesušas vairākus nozīmīgus e - pakalpojumus, kurus nodrošina zinoši un precīzi darbinieki," ir pārliecināta D. Rokpelne.

Nepieciešama pase un piekļuve internetbankai

"Lai lietotu virtuālo eParakstu, ir jāautentificējas portālā www.eparaksts.lv, izmantojot savas internetbankas piekļuves datus. Pēc tam ir jāaizpilda pieteikums, jāizdrukā tas un, ņemot līdzi derīgu pasi, jānāk uz bibliotēku," stāsta A. Rudīte.

Gadījumā, ja nav iespējas izdrukāt pieteikumu, to varēs izdarīt arī uz vietas, bet tad klientam jārēķinās, ka tas prasīs ilgāku laiku. Saņemot pieteikumu, centra darbiniece salīdzinās pieteikuma datus ar pasi un apliecinās pieteicēja personību, apstiprinot pieteikumu portālā www.eparaksts.lv.

Kad reģistrācija tiks apstiprināta, personai būs iespējams iegādāties sev nepieciešamo eParakstu skaitu vai arī izvēlēties neierobežotu parakstīšanās reižu skaitu gada laikā. Viena parakstīšanās reize maksā 29 santīmus.

Tāpat ir iespējams iegādāties 20 parakstīšanās reizes par LVL 2,90, bet neierobežotu parakstīšanās reižu skaits gada laikā maksā LVL 6,99. Izvēlētos pakalpojumus iespējams apmaksāt tiešsaistē, pieslēdzoties savai internetbankai.

Pagaidām bijušajā Valkas rajona teritorijā esošajās Valkas un Ēveles bibliotēkā iedzīvotāji var iesniegt pieteikumus sava eParaksta apstiprināšanai.  

Valka