Valkas bibliotēkā grāmatas gaida vērtētājus

Valkas pilsētas bibliotēkā ir sācies kārtējais konkurss "Bērnu žūrija". Bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Ruta Korpa stāsta, ka vēl joprojām bērni var pieteikties par žūrijas ekspertiem.

 

Šai žūrijai vajadzēs izteikt domas par 2007. un 2008. gadā izdotajām bērnu grāmatām. Grāmatu vērtēšana notiks četrās grupās: 1.un 2. klašu, 3. un 4., 5. līdz 7. un 8. un 9. klašu grupā.

 

"Žūrijas vērtējumam paredzētās grāmatas jāizlasa līdz 30. decembrim. Vērtējums jādod par labāko grāmatu, aizpildot anketu.

 

Šogad tas būs jāizdara elektroniskā veidā internetā. To žūrijas eksperti varēs darīt bibliotēkā, kur saņems arī darbinieču konsultācijas," saka R. Korpa.

 

Ir iespēja arī trīs grāmatas lasīšanai apmainīt ar kādas citas grupās trijām grāmatām. R. Korpa uzskata, ka mazos lasītājus vienaldzīgus neatstās jaunais Ineses Zanderes stāsts "Ko teica Gaiļa kungs?", kā arī Māra Runguļa grāmata "Pasaka par Tebras bebru". Tajā tekstu papildina mākslinieka Alekseja Naumova ilustrācijas.

 

Savukārt to, vai mašīnas prot runāt un just, jaunie lasītāji varēs uzzināt igauņu rakstnieka Umasa Nemvaltsa stāstu krājumā "Mazo vīru stāsti". Piedzīvojumu kārotājiem lieti noderēs Mauri Kunnasa grāmata "Vikingi nāk!".

 

Psiholoģiski sarežģītāka ir daiļliteratūra 8. un 9. klašu skolēniem. Pie tādiem darbiem var pieskaitīt Kristīnes Ulbergas-Rubīnes pirmo grāmatu "Es grāmatas nelasu", kurā stāstīts par jauniešu un vecāku attiecībām, kas ne vienmēr ir pozitīvas.

 

 

Vecāko klašu skolēniem Māris Rungulis piedāvā savu otru jaunāko darbu "Avenes". Gluži biedējoša pusaudžu dzīve ir attēlota somu rakstnieces grāmatā "Skaistā jūra", kas uzrakstīta dienasgrāmatas formā. Ir arī citi interesanti darbi. Ikviens, kurš vēlas kļūt par žūrijas eksperti, bibliotēkā būs gaidīts viesis.

Valka