Valkas bijusī dzelzceļa stacija varētu būt vieta vispārdrošāko ieceru īstenošanai jauniešiem 4

Ideja par jauniešu iniciatīvu centra izveidi Valkā Ernestam Lībietim radās pirms pāris gadiem, kad viņš sāka interesēties par sabiedrisko dzīvi pilsētā. Ernestu ieinteresēja bijušās Valkas dzelzceļa stacijas ēkas izmantošanas iespējas, turklāt tā ir pilsētas īpašumā.

 

"Man šķiet, ka tā ir ļoti piemērota vieta, lai gada laikā izveidotu jaunrades centru jauniešiem. Aktivitāšu veikšanai tur sākotnēji piesaistāmi sākotnēji Latvijas un Igaunijas kultūras un mākslas darbinieki kā profesionāli speciālisti dažādu radošo semināru, studiju un nometņu īstenošanai," uzskata Valkas domes Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītājs Ernests Lībietis.

 

 

Viņš ir pārliecināts, ka ar laiku tā būtu teicama vieta, kur darbotos arī citu Latvijas pilsētu un ārvalstu jaunieši.

 

Biedrība "Radošo ideju stacija" domei iesniedza priekšlikumu par iespēju izveidot jaunatnes iniciatīvu un krīzes centra izveidi. Bērnu un ģimenes lietu ministrija ir izsludinājusi slēgtu konkursu, lai izvēlētos 10 pašvaldības Latvijā, kuras saņems finansējumu šāda centra izveidei.

 

 

Tātad Valkas dome ir viena no pretendentiem. Pozitīvais aspekts ir tas, ka "Radošo ideju stacijas" mērķi sakrīt ar Bērnu un ģimenes lietu ministrijas uzstādījumiem. Viens no tādiem ir - šai vietai jābūt pieejamai bērniem un jauniešiem no 13 līdz 25 gadu vecumam no riska grupu ģimenēm.

 

 

Visdrīzāk, ka projekta autoru uzaicinās uz pārrunām un tad jau arī būs zināms rezultāts. No Vidzemes ministrijai ir iesniegti četri projekti. E. Lībietis lēš, ka stacijas ēkas atjaunošana varētu izmaksāt 100 tūkstošus latu, bet pavisam projekta īstenošanai vajadzēs vismaz 300 tūkstošus latu.

 

 

Konkursa noteikumi nosaka, ka domes minimālais līdzfinansējums ir gandrīz 29 tūkstoši latu. Pamatfinansējumu paredzēts rast Latvijas - Šveices sadarbības programmas ietvaros.

 

Jautāts, vai projekta autoru nemulsina apstāklis, ka Valkā jau darbojas Jauniešu birojs, viņš atbild, ka tas varētu būt vienīgais šķērslis, lai ministrija liegtu finansējumu jaunajai iecerei, jo biroja tapšanu atbalstīja tieši šī ministrija. Tomēr stacijas mērķi ir atšķirīgi no biroja darbošanās mērķiem, tad ir cerība uz pozitīvu iznākumu.

 

 

 Ar laiku tas varētu kļūt par tūristus piesaistošu objektu. Ēkā ir gana daudz vietas ne tikai studijām, mākslas galerijai, bet arī hostelim un virtuvei. Jaunieši daudzās intervijās "Ziemeļlatvijai" ir atzinuši, ka pilsētā trūkst sakarīgu brīvā laika pavadīšanas iespēju, kādas, piemēram, ir Karostā Liepājā un Andrejsalā Rīgā. Valkā ir atrasta vieta vispārdrošāko ieceru īstenošanai. Atliek vien neatlaidīgi darboties.

 

Valkas jauniešu domes vadītāja Romina Meļņika uzskata, ka iniciatīvu centra veidošanas ideja ir lieliska un jauniešus tas noteikti piesaistīs. Arī izvēlētā vieta ir visnotaļ piemērota. Savukārt pilsētas Izglītības nodaļas vadītāja Līga Veinberga atbalsta ikvienu jauniešu aktivitāti, lai arī pieaugušajiem sākotnēji tā var šķist neīstenojama. Viņa domā, ka jaunieši šai ēkai varētu dot otru dzīvību.

Komentāri 4

seiko

Tad jau tas vilciens nekad liidz Valkai taa arii nenaaks? Bet cik daudz bija soliitaaju gandriiz katraas veeleeshanaas!

pirms 12 gadiem, 2008.07.11 08:37

vēl

Jauki, ka vēl viena ēka tiks apdzīvota! Tik man šķiet, ka nosaucot šo vietu "jauniešiem" tiek ierobežota iespēja izpausties vai trikai piedalīties citiem Valkas iedzīvotājiem, kam nav tieša sakara ar jauniešu darbu. Ko lai dara gados mākslinieki? Mūziķi? Ja viņi nav jaunieši, tad nekā.... Pieļauju, ka dalība pasākumā būtu, taču apmeklētāji varētu nošķirt un neapmeklēt "jauniešu" vietā rīkotos. Kādēļ gan lai tā nebūtu radošā māja un visiem! Līdzīgi kā dzelzceļa stacija- visiem ļaužiem un visiem vecumiem!

pirms 12 gadiem, 2008.07.11 12:24

Valka