Valkas brīvdabas estrādē mētājas stikli un citas drazas 4

Pašlaik visnotaļ pievilcīgās Valkas brīvdabas estrādes neglītākā rota ir visur izmētātās sasistās pudeļu lauskas. Diemžēl estrādes teritorijā nekur nav redzamas atkritumu urnas, tāpēc daļa atpūtnieku izvēlas alus pudeles sadauzīt un turpat arī pamest.

 

Svētdienas vakarpusē "Ziemeļlatvija" novēroja, ka estrādē pulcējās vairākas jauniešu kompānijas, kuras malkoja alu. Turpat uzturējās arī ģimenes ar maziem bērniem. Rindās starp skatītāju soliem mētājās ne vien stikli, bet arī vienreizējās lietošanas priekšmeti un pārtikas iesaiņojumi.

 

Valkas domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Ruta Nuķe uzsver, ka estrādē atkritumu urnas vai arī konteinerus neuzstādīs, izņēmums būs - pasākumi. To laikā būs pieejami gan tikai seši pārvietojamie konteineri.

 

"Ikdienā konteinerus neliekam tāpēc, ka tos parasti salauž vai iemet Pedelē," skaidro R. Nuķe.

 

Tuvākais slēgtais konteiners atrodas stāvlaukumā starp estrādi un slimnīcu. Tur tad arī sētnieks metot savāktās drazas.

 

Smiltenes pašvaldības uzņēmuma "Namu un komunālo uzņēmumu pārvaldes" ainavu tehniķe Baiba Rubene atzīst, ka arī Smiltenē, Jāņkalna estrādē, ikdienā itin bieži sētniecei jāsavāc dzērāju atstātie atkritumi.

 

 

Visnepatīkamākais ir tas, ka estrādē nav stacionārās tualetes, tāpēc atpūtnieki savas dabiskās vajadzības reizēm kārto pat uz estrādes grīdas. B. Rubene uzskata, ka Jāņkalnā nav problēmas ar sasisto pudeļu stikliem, jo pie katras solu rindas ir uzstādīta atkritumu urna, bet estrādē - konteiners.

 

 

"Estrādē noteikti nepieciešami konteineri, jo tiešām nav kur izmest pudeles un papīrus. Valkā nav kārtības," atzīst pirmdien Valkas estrādē satiktie Didzis, Aleksandrs un Gundars. Viņi iesaka amatpersonām aizbraukt uz Ventspili vai Kuldīgu, lai apskatītos, kā šajās pilsētās cenšas saglabāt tīru un sakoptu vidi.

 

Puiši estrādē bija aizņēmuši augšējo solu skatītāju rindās, lai iedzertu alu. Viņi atzina, ka ir nepatīkami sēdēt starp papīriem un saulespuķu sēklu mizām. Viņi paši savas pudeles vienmēr cenšoties savākt, tās ieliekot plastmasas maisiņā un aiznesot uz ceļā pirmo ieraudzīto atkritumu urnu.

 

"Ziemeļlatvija" pirmo atkritumu urnu sameklēja tikai kādā no Rūjienas ielas mikrorajona pagalmiem. Jāatzīst, reti kurš cilvēks nesīs atkritumus tik lielu attālumu, tāpēc viņi bez sirdsapziņas pārmetumiem izvēlas vieglāko ceļu - drazu atstāt turpat.

Komentāri 4

lasitaja

Tad nu gan!!!! Vai tad estrāde ir tā vieta kur jadzer alus,jaugrauž sēmenes??? Ne jau japardzivo par šiem cilvēkiem ,kas tur dzerstās,bet gan par tiem,kas grib tur atpūsties,par to,ka tur vairs nenotiek neviens pasākums.Visi skaļie pasākumi tagad notiek pilsētas centrā ,traucējot iedzīvotājiem naktsmieru.

pirms 12 gadiem, 2008.06.02 16:57

tā gan

Ieklausieties!Valkas domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Ruta Nuķe uzsver, ka estrādē atkritumu urnas vai arī konteinerus neuzstādīs.
Tas pats jau notiek arī pilsētā.Tādas vadītājas vajag DZĪT no tāda amata.

pirms 12 gadiem, 2008.06.03 11:05

asiitaaja
[02.06.2008. 19:04:08] speciāli Tev!

Iemācies korekti latviski rakstīt,izprast domu ko teicu,jo nebija teikts neviens vārds par to ,ka Valkā nekas nenotiek!Tā lūk!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.06.03 12:05

tā gan

Tādas vadītājas kā R.Nuķe vajag DZĪT no tāda amata.

pirms 12 gadiem, 2008.06.03 14:18

Valka