Valkas centra iedzīvotāji mazgājas pie draugiem un radiem 5

Vasaras mēnešos Valkas centra iedzīvotājiem, kuri siltuma pakalpojumus saņem no Raiņa ielas katlumājas, diemžēl atkal būs jāiztiek bez karstā ūdens. Siltuma ražotāji gan pieļauj, ja tuvākajā laikā izdosies atrisināt tehniskās problēmas saistībā ar energoenerģijas spriegumu, tad ūdens būs.

 

Kopš 2002. gada pilsētas centra katlumāju apsaimnieko SIA "Valkas Bioenergo kompānija". Tās valdes priekšsēdētājs Ebings Osinga informē, ka jau no aizvadītā gada novembra radušās problēmas ar spriegumu, tāpēc visa siltuma ražošanas mehānika darbojusies "rokas" režīmā.

 

 

Pašlaik topot tehniskais projekts, lai varētu uzstādīt jaunu transformatoru. Lai novērstu radušās problēmas, katlumājas apsaimniekotājiem būs jāizdod vismaz 30 tūkstoši latu. Sava artava būšot jāiegulda arī akciju sabiedrībai "Latvenergo" - vismaz 10 tūkstoši latu.

 

E. Osinga lēš, ja gadījumā neizdosies atrisināt samilzušās problēmas ar elektrību, tad, iespējams, tikšot meklēts risinājums - centra iedzīvotājiem karsto ūdeni padot no Stendera ielas katlumājas. Pašlaik gan šis variants tiekot atstāts kā pēdējais situācijas glābšanas "salmiņš".

 

 

Valdes priekšsēdētājs joprojām cer, ka izdosies pozitīva sadarbība ar a/s "Latvenergo", tāpēc nebūs vajadzība izmantot kaimiņu katlumājā ražoto silto ūdeni.

 

Sazinoties ar a/s "Latvenergo" Ārējās Komunikācijas daļas vadītāju Andri Siksni, kurš sola tuvākajā laikā sniegt atbildi par "Latvenergo" sadarbību ar "Valkas Bioenergo kompāniju". A. Sikšņa atbildi publicēsim kādā no nākamajiem laikrakstiem.

 

 

"Ziemeļlatvija" vairākkārt rakstījusi par problēmām, kas regulāri piemeklē Raiņa ielas katlumājas apsaimniekotājus. E. Osinga atzīst, ka problēmas ar elektroenerģiju un kurināmā materiāla - šķeldas - zemo kvalitāti kompānijai radušies ievērojami materiālie zaudējumi - aptuveni 50 tūkstoši latu. Uzņēmums nolēmis uz jaunās apkures sākumu iegādāties kvalitatīvu šķeldu, kas būs dārgāka vidēji par trim četriem latiem par vienu kubikmetru. Šis būšot viens no aspektiem siltuma tarifa paaugstinājumam.

 

Valkas pilsētas domes izpilddirektors Valdis Rogainis uzsver, ka vispirms gan jaunie tarifi siltuma ražotājiem būs jāpierāda un domes deputātiem jāapstiprina.

 

Valkas domes mājas lapā www.valka.lv publicēta domes Situmapgādes nodaļas informācija par plānveida remontdarbiem vasarā. Informācijā norādīts, ka no 12. līdz 29. maijam remontdarbi notiek Raiņa ielas katlumājā. Tas nozīmē, ka jau ceturtdien visiem darbiem jābūt pabeigtiem un karstam ūdenim būtu jātek pa krānu.

 

 

Savukārt remonta dēļ Stendera ielas kvartāla dzīvojamās mājās siltais ūdens nebūs no 2. līdz 13. jūnijam. Atliek secināt, ka diezin vai karsto ūdeni centra vajadzībām pados no Stendera ielas katlumājas.

 

Pilsētas iedzīvotāja Ligita Drubiņa "Ziemeļlatvijai" atzīst, ka ir grūti dzīvot bez siltā ūdens. Pašlaik neatliekot naudas elektriskā ūdenssildītāja iegādei, jo strauji pieauguši ikdienas izdevumi. Ligita zina cilvēkus, kuri atbrīvojušies no elektriskajiem sildītājiem, jo rēķinājušies, ka siltumapgādes sistēma beidzot būs sakārtota. Diemžēl dzīves realitāte pierāda pretējo - Raiņa ielas katlumājā problēmas nebeidzas nekad.

Komentāri 5

Ak mans dievs, ku drausmīgi- nav siltā ūdens!!! Es varu izstāstiīt, ka ūdeni var tējkanā, vai katlā sasildīt un uz priekšu :)) Tagad tikai ietaupīsies kāds latiņš par siltā ūdens neizmantošanu, tā kā nav ko čīkstēt ;)

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 08:54

londa

Ko te murgojat? Kāda tējkanna? Es gribu mazgāties, kā cilvēks, kas grib ietaupīt, tie lai taupa- pēc izvēles.

pirms 12 gadiem, 2008.05.29 09:41

laimnesis

Un vispār, it kā 21. gadsimts.Vai tiešām būtu jābūt tādām problēmām? Varbūt ne tāda saimniekošana?

pirms 12 gadiem, 2008.05.29 09:48

Valka