Valkas centrā noasiņo bērzi 1

Šorīt uz redakciju piezvanīja valcēniete Anita Kopštāle un informēja, ka Lugažu laukuma skvērā lielajiem bērziem apzāģēti apakšējie zari.

Domes Pakalpojumu nodaļas strādnieku

paviršības dēļ izdarīts nopietns kaitējums dabai.

 

"Kad ieraudzīju, neticēju savām acīm. Ir taču sulu laiks, tādēļ pret bērziem vajadzēja izturēties uzmanīgi. Nozāģētie zari bijuši diezgan pamatīgi, jo atstātās rētas stumbrā ir palielas. No rīta pie tām redzamas piesalušas garas lāstekas. Tās ir sulas. To skatoties, kļūst sāpīgi," saka A. Kopštāle.

 

Arī redakcijas darbinieks pārliecinājās, ka bērzi tiešām noasiņo, ik dienu zaudējot lielu sulu daudzumu. Strādnieki visus zaru celmus nav pārklājuši arī ar aizsargkrāsu, kā to prasa noteikumi. Izskatās - kurai zāģēšanas vietai varēja vieglāk piekļūt, tai krāsa uztriepta.

 

Domes Pakalpojumu nodaļas vadītāja Ruta Nuķe ir sašutusi par strādnieku rīcību. "Vai tiešām nebija prāta, ka nesaprata - šajā laikā bērzus nedrīkst aiztikt. Neviens viņiem tādu uzdevumu nav devis. Kaut ko noteikti tūlīt darīsim. Diezin vai aizsargkrāsa līdzēs, koki tāpat sulosies. Mēģināsim zāģētās vietas kaut kā nopakot," saka R. Nuķe.

 

Valkas mežniecības mežzinis Jānis Jaunslavietis ir pārliecināts, ka šogad šiem bērziem dzīvības procesi būs nopietni traucēti. Ja, piemēram, atstāts vaļā paliek mazs caurumiņš, kas ieurbts, lai iegūtu sulas, tad nekas īpašs nevar notikt, no tā koks nenokaltīs. Tomēr, ja rētas ir lielākas, tad ļoti iespējams, ka koki nokaltīs," saka J. Jaunslavietis.

Komentāri 1

redzeeju

redzeeju jau kaadi kadri tur straadaaja, nav nekads briinums..praatinja jau nu vinjiem izskatiijaas pamaz..saprashanas arii

pirms 13 gadiem, 2008.03.20 19:09

Valka