Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas centrā rosās tēlnieki 2

Ja visas zvaigznes un naudas dalītāji Valkai būs labvēlīgi, nākamziem decembrī pilsētas centrā uzstādīs pieminekli, kas simbolizēs Latvijas sākumu. Kā zināms, tieši Valka ir tā vieta, kur pirms 100 gadiem tika lemts par Latvijas valsts dibināšanu. 

Valkā Latviešu Pagaidu Nacionālā padome 1917. gada 29. novembrī pieņēma deklarāciju par apvienotas un autonomas Latvijas izveidošanu. Pilsētas vadība velta ne mazums pūļu, lai šis vēsturiski svarīgais notikums tiktu visādos veidos akcentēts un paliktu spilgti ļaužu atmiņās.  

Šodien pilsētas centrā notiek rosība, zinātāji vaigā atpazina Valkas goda pilsoni tēlnieci Artu Dumpi, kas ir pieminekļa autore. Valkā rosījās arī pieminekļa tēlnieks Ivars Felsbergs, un viņi kopā ar komandu vērtēs, kā pieminekļa iecere varētu izskatīties dabā, vietā, kur tas paredzēts. Maketa likšanu vēroja ne viens vien garāmgājējs un brīnījās – kas tad te nu būs? Maketu, protams, nojauks, tas paredzēts vien tam, lai visas ieinteresētās puses dabā redzētu, vai izvēlētā vieta piemineklim ir gana piemērota. 

Piemineklī, kas veltīts Latviešu Nacionālai Pagaidu padomei un tās vēsturiskai lomai neatkarīgas valsts Latvijas dibināšanā, uz stingra pamata savīsies trīs novadi - Vidzeme, Latgale un Kurzeme un virs tā būs simboliska zvaigzne, gluži kā rakstījis Skalbe “Valkā virs Latvijas uzlēca Bētlemes zvaigzne”.

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

šīs kubisma monstrs pilsētas centrā neesot vajadzīgs. kurš idiots akceptē Valkā visādu drazu?

pirms 3 gadiem, 2016.05.04 10:50

bezugunsnavdumu

ja jau tik ļoti gribās, celiet to mikrorajonā, tur jau strūklaka ir, lai tur esot visādi brīnumi. centrs lai paliek pa vecam.

pirms 3 gadiem, 2016.05.04 10:52

Valka