Valkas centrā top jauns auto stāvlaukums 22

Šajās dienās Valkā, Rīgas ielā, pie veikala "top!" notiek vērienīgi zemes rakšanas darbi. Nojaukts viss iepriekšējais apstādījumu aprīkojums un celtnieki ar traktortehniku līdzina zemi.

"Ziemeļlatvija" Valkas novada domē noskaidroja, ka firma "Madara 89" pie savas tirgotavas sākusi būvēt autostāvlaukumu. "Bijusī pilsētas dome minēto zemes platību centrā nodeva izsolē un vairumtirdzniecības firma "Madara 89" to nopirka. Cita pretendenta uz šo zemi nebija," stāsta Valkas novada domes priekšsēdētāja vietniece Unda Ozoliņa.

To, ka pilsētas centrā būs jauns auto stāvlaukums, "Ziemeļlatvijai" apstiprināja arī firmas saimnieciskās daļas vadītājs Andris Rieksts. "Valkā labiekārtosim vēl vienu vietu, radot iedzīvotājiem ērtāku piebraukšanu pie veikala.

Laukuma būvi esam plānojuši pabeigt septembra sākumā. Kā jau paredzēts projektā, stāvlaukumam būs betona bruģakmens segums, tikai piebraucamo ceļu klās asfalts. Vieta stāvēšanai būs 28 vieglajām automašīnām. Ir paredzētas arī puķu kastes un soliņi. Par apstādījumu ierīkošanu vēl apspriedīsimies ar pašvaldību, lai uzzinātu, ko tās vislabāk vēlētos," saka A. Rieksts.

Jauna stāvlaukuma izveidošana padarīs arī ērtāku satiksmi Rīgas ielā. Pašlaik autovadītāji savus braucamos atstāj abās ielas malās, tā sašaurinot brauktuves joslu.

"Ziemeļlatvija" novēroja, ka īpaši grūti ir izmainīties kravas automašīnām un lielajiem autobusiem, ja tie satiekas starp abās malās novietotajām automašīnām. Autovadītāji neslēpj, ka tas rada neērtības, jo jāuzmanās gan no pretimbraucošajiem transportlīdzekļiem, gan no mašīnām, kas no stāvvietas cenšas izkļūt uz brauktuves.

"Te tagad ir diezgan grūti izbraukt. Jābūt ļoti uzmanīgiem. Tomēr, ja ielas malā nedrīkstētu apstāties, tad arī rastos neērtības, meklējot stāvvietu tuvāk veikaliem Rīgas ielā. Domāju, ka ar stāvlaukuma izbūvi šīs problēmas būs atrisinātas," saka autovadītāja Ilze Raudiņa.

Autobusa šoferis Atis Leitis atzīst, ka braukšana pa Rīgas ielu problēmas nesagādā, ja visi vadītāji precīzi ievēro noteikumus.

Valkā šogad šis jau būs otrais stāvlaukums. Pirmo izveidoja SIA "Valkas mājas" pie topošā "Cento" veikala.

Komentāri 22

Latvija1918

Unda pietiek melot! Ja ta izsole bija sauraa lokaa, tad protams. Zinaaji, ka busi prom, un pienemi viskautko.

Tas tak ir murgs. Pilsetas centraa, uz zemi nebija neviena pretendenta, a madara bija.
Protams, ja nu tikai cena nebija o.5 milj. Nopirka par 0.1 milj, un starpibu atrieza.

Nu ja, pasakas mulkiem. Kur bija rakstiits par izsoli pirms 3 menesiem? Kuraa Latvijas merogaa avizee?

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 10:17

ar autoo

Domāju, ka stāvlaukumu vajadzēja attīstīt kur tas jau bija- aiz AiWas veikaliņa.
Šeit varēja atstāt to zālīti, tas izskatijās tik mīļi...

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 11:12

Sveiciens no Strnču p-s

A cik par to saņēmi tu Latvija 1918?

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 11:24

Latvija1918

Saakuma uz Juus, pectam, kada tev dala, sedi durkaa un klusee. starpcitu, atdod dakteram talruni.

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 12:23

sārmas

Veikalam šāds laukums pie tā durvīm atmaksāsies, bet stāvlaukums patiešām, gan galīgi nolaists un neizmantots, ir turpat aiz stūra un vieta laba un ietilpīga. Šis skvēriņš būtu rotājis Valkas necilo seju ar mazu parciņu, soliņiem, krūmiņiem, puķēm utt.
Žēl, žēl. Ceru, ka uz ielas neaizmirsīs izlikt attiecīgās zīmes, lai tur vairs nestāvētu, jo vienkāršāk jau nostāties ielas malā.

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 13:40

atkal kaut kas nepatik nu tad penedeles savāc un tinies! Ja nepatik Valka Tad tinies..ja tad paksti aizver!

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 14:40

Nu nesaprotu tos, kam nepatīk, ka kaut kas tiek labiekārtots! Kas tad skaists tur bija, tā pusgruvusī padomju laikos celtā siena, apmales un celiņš, pa kuru ejot kājas izlauzt? Nu nedzīvojam mēs vairs tajos laikos, gribas mums ar kaut ko modernāku šim gadsimtam vairāk piestāvošu kā citur. Nu es nemaz nepriecājos, ka iebraucēji par Valku saka, ka te padomju laiku atliekas redzamas visur stūros. Paši negribam, lai mūsu pilsēta paliek skaistāka, tad nu īdam, ka te nekā nav...

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 15:12

īgņām

Slimie un nervozie,nemaisiet gaistu! Sen jau to stāvlaukumu vajadzēja! Protams,civilizēti iekārtotu,cerams,tā arī būs!

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 16:48

Ideju par stāvlaukumu atbalstu, bet nenoliedzu, ka puķes izskatījās skaisti! (:

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 17:32

meitene2222

nu slimie!!!!.....nojauca to kas tik skaisti izskatijaaas...jau taa valkaa nekaa iipasha nav un vinji nemn nojauc vietu kur var forshi reizeem paseedeeet un uztaisa tur smirdiigu staaavlaukumu...nez kursh ''gudrais'' to izdomaaja....

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 22:07

F8

To, ka pilsētas centrā būs jauns auto stāvlaukums, "Ziemeļlatvijai" apstiprināja arī firmas saimnieciskās daļas vadītājs Andris Rieksts. "Valkā labiekārtosim vēl vienu vietu, radot iedzīvotājiem ērtāku piebraukšanu pie veikala.
------------
Nu beiidzot! Jau gadiem braucot garām šim veikalam prātoju nu kā lai piebrauc klāt, nu kā? Tad nu dažas domes šaurās pieres izdomāja - nocirtīsim liepiņas gar ielas malu , jo cilvēkiem taču nav kur novietot Mašīnu( MAŠĪNA ir pats galveinas, štrunts par pārējo).Bet tas vēl nebija pieteikami , jo Mašīnas vairojās neticamos apjomos - stāvēja piecās rindās uz ielas, krustu šķērsu, nebija iespējams pārvietoties , bija niedomājami sastrēgumi uz tās ielas. bet te pēkšņi šāda prieka vēsts! MAŠĪNĀM būs stāvlaukums! Cilvēkiem vairs nebūs jāmēro simtiem nogurdinošo metru distance no MAŠĪNAS līdz veikalam! Alelujaa! Nākamais solis no Jums - iebraukšana veikalā un produktu ielasīšana MAŠĪNĀ pa logu, neizkāpjot ! Bet domes darboņiem man ir slepena informācija, kur vēl mēs varētu noasfaltēt pāris pleķīšus, izcirst nejēdzīgo kokus, lai būtu ērta piebraukšana!MAŠĪNAS UZVARĒS!

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 09:08

F5

Iesaku pretim TOP plato ietvi pārvērst par mašīnu stāvlaukumu, kur mašīnas stāvēs vienā rindā, jo par ietvi tā tāpat neder, var izlaust kājas un lietus laikā tāpat tur ir dīķis. Būs skaisti!

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 09:17

Tā-ja...

Kas tad būs ar to stāvlaukumu, kas ir aiz stūra? Vai liela sab. tualete? Esam palikuši tik slinki, ka pat līdz veikalam dažus metrus nevar aizvikt kājām. Es priecātos, ja Madaras durvju priekšu rotātu nevis stāvvieta, bet gan sakopts zļājs, puķudobes un celiņi. Valkā jau tā, praktiski nav parku. Vēl kāds zaļš stūrītis tiek iznīdēts. Visu nosaka bizness, nauda, bet estētikai, zaļai dabai ir jānonīkst.

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 13:31

Taču ko jūs ņematies parku mīļotāji, braucat dzīvot uz laukiem un visapkārt sataisat taciņas, puķītes, soliņus un būs jums labi un mums labi!!!:)

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 17:03

īgņām

Ne nu kādi īpaši mīļotāji,nekā, vienkārši vajag izgāzt žulti. Tā jau iekārtots, viens dara, pārējie kritizē. Nu kopjiet savas puķudobes, bet pie veikala pa ielu ne paiet ne pabraukt-tas jūsuprāt ir normāli?

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 20:57

ābele

Pārgudrais Intar un pārējie, pakustiniet savas pakaļas un aizejiet vismaz līdz domei un noskaidrojiet uz kā zemes atrodas tā saucamais esošais stāvlaukums.

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 23:58

ābele

Jā, un vēl gudrīšu gudrītim Latvija1918. Aizgāju uz Valgas baznīcu, tur tiešām skaists stāvlaukums apkārt baznīcai.

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 00:08

stirna

tas šoreiz ne par stāvlaukumu un Valku, bet igaunīšiem. No igauņiem mēs daudz varētu mācīties:taupību, darba rūpīgumu...attieksmi sabiedriskās iestādēs pret apmeklētājiem.

pirms 11 gadiem, 2009.08.13 09:12

Valka