Valkas dome cenšas atvieglot sētnieku darbu 1

Valkas dome vairākās vietās pilsētā ir novietojusi īpaši izveidotas tvertnes smilšu un sāls maisījuma glabāšanai, ko sētniekiem slidenos laika apstākļos kaisīt uz ietvēm.

 

Domes izpilddirektors Valdis Rogainis stāsta, ka pagājušajā ziemā maisījums pie ietvēm katra sētnieka teritorijā tika nobērts kaudzēs, bet tas radīja dažādas problēmas. "Vispirms jāteic, ka tas neizskatījās gluži glīti un bojāja apkārtnes ainavu.

 

 

Kaudzes gan parasti nosedza ar plēvi, bet tā nereti tika vai nu norauta vai vēja brāzmu aizpūsta. Turklāt, atrodoties laika apstākļu ietekmē, maisījums zaudēja savu kvalitāti. Lietus izšķīdināja sāli, tā koncentrācija smiltīs samazinājās un nereti ietvju kaisīšana lielu labumu nedeva," skaidro izpilddirektors. Tas darbu apgrūtināja sētniekiem, jo neatsalušā ledus kārtu nebija viegli noskaldīt no ietves seguma.

 

Šai ziemas sezonai pašvaldība ir iegādājusies septiņas tvertnes, kas novietotas pilsētas centra apkārtnē. To iegāde lēmējvarai izmaksāja 1000 latu. V. Rogainis uzskata, ka tagad sētniekiem būs vieglāk strādāt. Nevajadzēs uzraudzīt, vai kaudzes ir apklātas un nodrošinātas pret mitrumu, atliks tikai pacelt tvertnes vāku un paņemt smiltis.

 

 

"To, kāds īsti būs rezultāts, vai darba efektivitāte uzlabosies, varēsim pilnīgi precīzi pateikt pavasarī. Pagaidām tas ir vairāk eksperiments. Tomēr jau esam pārliecinājušies, ka tvertnes labi iekļaujas apkārtēja vidē un padara skaistāku ainavu. Ja mūsu ieceres piepildīsies, nākamajā gadā iegādāsimies vēl šādas tvertnes, lai novietotu visas pilsētas teritorijā," saka V. Rogainis.

 

Arī domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Ruta Nuķe uzskata, ka jaunās tvertnes uzlabo apkārtnes ainavu. "Kāda būs to efektivitāte, vēl nezinām, bet, domāju, ka tas ir solis uz priekšu ietvju uzturēšanā. Mani tikai māc bažas, vai cilvēki tās nesāks uzskatīt par atkritumu tvertnēm. Uzraksts, ka tās domātas smiltīm gan ir, bet mums ir visādi cilvēki. Daži to var arī neievērot," spriež R. Nuķe.

 

Sētniece Inese Moseičuka pieļauj, ka tagad ziemā darbs varētu kļūt vieglāks. "Vēl gan tas nav pārbaudīts, bet es domāju, ka tagad smiltis varēs vieglāk pagrābt. Stāvot kaudzēs, smiltis sasala, un tad vajadzēja krietni nopūlēties, lai tās varētu sasmalcināt," saka I. Moseičuka.

Komentāri 1

Vai tad ietves drīkst kaisīt ar smilts sāls maisījumu,citās pilsētās tikai ar smilti lai nebojātu apavus.

pirms 12 gadiem, 2008.10.31 22:45

Valka