Valkas dome dod atļauju “iesaldēt” rekonstrukciju

Valkas dome nolēmusi vietējai celtniecības firmai daudzdzīvokļu nama Friča Roziņa ielā 5 īpašniecei - SIA "Indrāni-V" - līdz 2014. gadam dot pagarinājumu mājas rekonstrukcijas darbiem.

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka 2007. gadā Valkas dome rīkoja vairākas izsoles pašvaldības īpašuma - nepabeigtas daudzdzīvokļa mājas Fr. Roziņa ielā 5 - pārdošanai. Pirmajā izsolē īpašumu par 70 tūkstošiem latu iegādājās kāds Rīgas uzņēmējs. Viņš mēneša laikā naudu par pirkumu neieskaitīja līdzšinējiem īpašniekiem, tāpēc domei nācās rīkot atkārtotas izsoles. Šo īpašumu ar aptuveni 40 dzīvokļiem par 35 tūkstošiem latu iegādājās SIA "Indrāni-V".

 

Sakārtojuši mājas apkārtniValkas pilsētas domes izpilddirektors Valdis Rogainis informē, ka deputāti šo jautājumu izskatīja janvāra domes sēdē. Izsoles nosacījumi paredzēja, ka mājas rekonstrukcija jāpaveic trijos gados. Deputāti lēmumu par rekonstrukcijas pagarinājumu pieņēmuši tāpēc, ka to nevar veikt bez jaunas siltumtrases ierīkošanas.

 

 

Pašlaik notiekot siltumtrases tehniskā projekta izstrāde ar mērķi, ka tā ar siltumu varēs nodrošināt arī ēkas, piemēram, kotedžu tipa, kas, iespējams, nākotnē taps zemesgabalā starp bērnudārzu "Pasaciņa" un Fr. Roziņa ielu. Tas ir paredzēts arī Valkas teritoriālajā plānojumā. Nenoliedzami, siltumtrases jauna atzara ierīkošana sadārdzinās rekonstrukcijas izmaksas.

 

Siltumtrases pievads līdz mājai Fr. Roziņa ielā 5 būs jāierīko tās īpašniekiem. Gada laikā jaunie nama īpašnieki vienā no kāpņu telpām ielikuši dažus logus un durvis, kā arī sakārtojuši mājas apkārtni. Vairākas reizes logi un durvis nezināmi ļaundari bija sabojājuši.

 

Nav godīgi mainīt noteikumusBlakus namā - Fr. Roziņa ielā 3 - viena kāpņu telpa pieder SIA "Valkas būvnieks". Celtniecības pakalpojumu firmas valdes priekšsēdētājs Jānis Krūkliņš informē, ka īpašumam ir ielikti logi, izvākti būvgruži un tas ir iekonservēts. Pašlaik notiekot tehniskā projekta izstrāde būvdarbu turpināšanai.

 

Aptaujājot vairākus uzņēmējus, viņi "Ziemeļlatvijai" atzina, ka neesot godīgi tagad mainīt izsoles noteikumus. Ja jau sākotnēji tie būtu pielaidīgāki, tad izsolē būtu pieteikušies daudz vairāk pretendentu un, iespējams, īpašums būtu nosolīts par lielāku cenu.

 

 

Vairums pretendentu no izsoles atturēja fakts, ka daudzdzīvokļa nama rekonstrukcija jāpabeidz trijos gados. Tas neesot reāli izdarāms šodienas ekonomiskajos apstākļos. Šī iemesla dēļ nama īpašnieki meklējot visādus ieganstus nama rekonstrukcijas iesaldēšanai.

Valka