Valkas dome iegādājusies iekrāvēju - ekskavatoru ar daudzfunkcionālu aprīkojumu

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) nacionālās programmas projektā "Dalītas atkritumu vākšanas un kompostēšanas sistēmas izveide un ieviešana Valkā" Valkas dome ir iegādājusies iekrāvēju - ekskavatoru "New Holland B110" ar aprīkojumu, aģentūru LETA informēja Valkas pilsētas domes preses sekretāre Inguna Medne.

Iekrāvējs - ekskavators izmaksāja 42 514 latus, kas ir ES un Valkas domes finansējums. Tehniku piegādāja SIA "Kesko Agro Latvija".

Jaunā un modernā tehnika ir aprīkota ar multifunkcionālu iekārtu atkritumu drupināšanai un šķirošanai, tādējādi to varēs izmantot kā pārvietojamo iekārtu pie zaļo atkritumu šķirošanas un drupināšanas, piemēram, kapos un parkos. Traktoru ir iespējams izmantot komunikāciju remontdarbiem, kā arī dažādos pilsētas labiekārtošanas darbos.

Lielākoties iekrāvējs - ekskavators tiks izmantots jaunbūvējamā kompostēšanas laukumā, - aprīļa sākumā pilsētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu "Nagliņas" teritorijā SIA "Valkas meliorācija" sāka darbus pie bioloģiski noārdāmo atkritumu kompostēšanas laukuma izveidošanas.

"Nagliņās" tiek izbūvēts laukums ar cieto segumu, kur notiks pilsētas zaļo dārzu un parku atkritumu šķirotā savākšana un tālākā pārstrāde. Pēc tehnoloģiskas pārstrādes ar speciālo tehniku, pēc noteikta laika perioda, gala rezultātā tiks iegūta trūdzeme, ko varēs izmantot pilsētas labiekārtošanas darbos.

Valka