Valkas domē: Virknei prasītāju sarežģītās ekonomiskās situācijas dēļ deputāti izlēma atteikt 8

Iepriekšējā Valkas domes sēdē deputāti lēma, cik daudz naudas piešķirt dažādām sabiedriskām organizācijām un dibinājumiem. Visi saprot, ka būs rūpīgi jāpārdomā katra lata izdošana.

 

"Prasīto summu samazinājām visiem. Naudu piešķīrām, ņemot vērā prioritātes. Pašlaik ir tik sarežģīta ekonomiskā situācija, ka grūti kaut ko komentēt detalizēti," uzskata domes Kultūras, izglītības, sporta un ārējo sakaru komitejas priekšsēdētājs Andris Niklavičs.

 

Valkas Lugažu luterāņu draudzei piešķirts 360 latu kapusvētku un mirušo piemiņas dienas rīkošanai. Kristīgajam bērnudārzam "Gaismiņa" darbības nodrošināšanai piešķirts 4000 latu. "Šī summa nemainīsies, ja krasi nesamazināsies domes ieņēmumu sadaļa," komentē kancelejas vadītāja Gundega Ukre.

 

Valkas dāmu klubs savām ikgadējām aktivitātēm saņems 400 latu. Valkas rajona bērnu un jauniešu interešu centra (BJIC) sporta deju kolektīvam, kuru vada treneris Dainis Liepiņš, jaunu tērpu iegādei piešķirts 150 latu. Savukārt BJIC savu pulciņu darbības nodrošināšanai Valkā saņems 3000 latu.

 

 

"Mums jāiztiek ar to, ko bērniem iedod. Saprotami, ka ir par maz, taču darbu organizēsim tā, lai saņemto naudu tērētu maksimāli racionāli," domes lēmumu komentē BJIC direktore Silvija Dorša.

 

Atklātais sabiedriskais fonds "Kārļa fonds" no domes saņems 150 latu izdevuma "Latvija. Festivāli 2009" drukāšanai. Latvijas Sarkanā krusta Valkas komitejai piešķirti 2442 lati žēlsirdīgās māsas algošanai.

 

SIA "Valka TV5" saņems 700 latu. Savukārt pilsētas pensionāru klubs "Zelta rudens" gadā varēs iztērēt 500 latu. Studijai "Joy" Valgā, kurā darbojas arī Valkas jaunieši, piešķirts 1000 latu.

 

Sava artava atvēlēta arī sportam. BMX klubam "ALKO" atvēlēts 400 latu. Futbola kluba "Valka" budžets šogad būs 4000 latu. Tikpat daudz piešķirts arī otrai sporta biedrībai "Florbola klubs "Valka"".

 

Futbola klubs pērn no domes saņēma par tūkstoti vairāk. "Nezinu, kā izdzīvosim. Meklēsim sponsorus," komentē menedžeris Ivars Meļķis. Viņš uzskata, ka normālai darbībai nepieciešami 10 - 12 tūkstoši.

 

 

Virknei prasītāju sarežģītās ekonomiskās situācijas dēļ deputāti izlēma atteikt. Šogad naudu nedabūs Valmieras televīzija. Atteikts arī Valgā iznākošajai avīzei "Walk", kura raksta arī par notikumiem Valkā. Naudu nepiešķīra arī jauno ugunsdzēsēju - glābēju pulciņam Latvijas čempionāta sarīkošanai Valkā.

 

 

Citiem mērķiem paredzētā nauda būs. Prasīto nedabūs arī biedrība "Spēka pasaule". Atteikts arī igauņu organizācijai "Pludmale", kura allaž rīko pludmales svētkus. Naudu nepiešķīra arī Valkas ģimnāzijai 12. klases abiturientu vakara organizēšanai, jo pirms tam bija domes lēmums, ka līdzekļi šim pasākumam jāiekļauj skolas budžetā.

Komentāri 8

dzenis

Naudiņas varētu būt uz pusi dāsnākas, ja nolikvidētu uzpūstos domes štatus un saceptās komitejas un komisijas. Nez kādas komitejas, priekšsedētāji, vadītāji vadītāju galā.

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 09:07

dziedone no Igaunijas

vislabakais ir lemums pieskirt studijai Joy 1000 latu??
izskatas ka daziem nav visi majas??
ta vieta lai nodrosinatu VTV DARBIBU....))))
nobeiguma ludzu nodziediet Bedu manu lielu bedu......Igaunju valoda/ hahahaaa

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 17:46

londa

dziedonei no Igaunijas

atvainojos, bet Tev pašai nav visi mājās.
ļoti pareizs lēmums.

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 21:34

dzilna

Dzenīt, izlasi likumu par pašvaldībām un tad klaudzini. Tie vismazāk zinošie vienmēr ir tie gudrākie!

pirms 12 gadiem, 2009.02.07 19:38

krancis

Nesaprotu, kāpēc igauņiem tik liela nauda jādod? Vai tad Valkā kultūras nama nav? Pareizi, Mārīte jau neko nespēj bērniem iemācit, tāpēc viņi iet uz Valgu mācīties dziedāt. Un vēl tas viņas raksturiņš....

pirms 12 gadiem, 2009.02.07 23:38

mārīte meļķe

Sveiks, kranci!
Tavs komentārs man kā "medusmaize"! Vismaz Tu, kranci, esi pamanījis manu gandrīz 20 gadus ilgo darbu! Un, ja Tev vai vēl kādam nepatīk mans raksturs,- tur nu neko nevar padarīt! Ja vēlies, vari ienākt kultūras namā, tad arī atklāti parunāsim par tām daiļajām mākslām, protams, ja ......nebaidies no atklātības. Zināšanai-Valkas pilsētā ir vairākas izglītības iestādes, kurās māca dziedāt: mūzikas skolas kora klase,BJIC, ģimnāzijas popmūzikas klase u.c. Varbūt iemet "akmeni" arī tur! Par tiem 1000 latiem.....piešķiriet visām šīm nosauktajām vietām pa 1000 latiem un viņi dziedās tik pat labi un vēl labāk!
Bet tie, kuriem patīk citus publiski noniecināt- dariet to, ja no tā Jums kļūst labāk!

pirms 12 gadiem, 2009.02.09 10:32

Valka