Valkas domes deputāti šogad par cietāko riekstu uzskata budžetu 5

Gada izskaņā Valkas novada deputāti un pagastu pārvalžu vadītāji pulcējās uz pērnā gada pēdējo domes sēdi. Darba kārtībā vairs nebija iekļauti jautājumi par apjomīgu projektu īstenošanu, jo, kā atzina vairāki domnieki, svarīgākais jau ir paveikts gada laikā. Lielākoties tikai izskatīti jautājumi, ar kuru risināšanu jāsastopas ikdienas darbā.

Dažas minūtes pirms sēdes "Ziemeļlatvija" centās noskaidrot, kā tad paši deputāti un pašvaldības darbinieki vērtē paveikto gada laikā un ko gaida no nākamā gada.

Kārķu pagasta pārvaldnieks Aivars Cekuls uzskata, ka novada dzīvē, zinot, kāda situācija ir valstī kopumā, saimnieciskais gads aizritējis normāli. "Šodien neko radikālu nepieņemsim un nemainīsim. Lielākie darbi ir padarīti. Šajā gadā gan deputātiem pirmais nopietnākais uzdevums būs tikt galā ar budžetu," atzīst A. Cekuls.

Domes deputāts Aivars Sjademe gan atzīst, ka problēmu pērn nav trūcis un tās turpināšoties arī nākotnē. "Tādēļ uz šo gadu raugos ar diezgan drūmu skatu. To, ka priekam nav pamata, varēs redzēt budžeta apspriešanā," saka A. Sjademe.

Savukārt deputāts Valdis Šaicāns domā, ka aizvadīto gadu var vērtēt ar plus zīmi, jo nav palicis nekas neizdarīts. "Zinot, cik smags slogs budžetam bija sociālā joma, domāju, ka gadu esam noslēguši veiksmīgi. Sēdē vēl pabeidzām apspriest neizskatītos jautājumus par zemes lietām, bet šogad ķersimies klāt smagākajiem jautājumiem, no kuriem viens attieksies uz budžetu. Viegli nebūs, bet daudz kas būs atkarīgs no tā, cik saprātīgu izveidosim budžetu," apliecina V. Šaicāns.

Arī deputāte Sandra Pilskalne aizgājušo gadu uzskata par veiksmīgu, kā lielāko panākumu minot atjaunoto kultūras namu Valkā. No tā iegūšot viss novads.

Deputāts Raimonds Videmanis ir pārliecināts, ka turpmāk veiksies labāk, jo 2010. gads patiesībā jāuzskata par iesākuma periodu novada pašvaldības dzīvē. "Ir izveidotas dažādas struktūras, bet vēl jāredz, kā tās darbosies. Priecē, ka izdevies pabeigt vairākus projektus, kas tika iesākti vēl Valkas pilsētas domes laikā. Nākamais cietākais rieksts būs budžets, kas 2011. gadā mums būs pirmais galvenais uzdevums," atzīst R. Videmanis.

Komentāri 5

vasilitim

Nav precīzi, celtnieks- inženieris ir ES finansējums. Tās ir visā latvijā, visos novados.

pirms 10 gadiem, 2011.01.02 13:10

ludvigs no šejienes

Bla, bla, bla...Laimīgu Jauno gadu! vasilits- uspokoisja! Ja pareizi uzrakstīju šo vārdu.:))

pirms 10 gadiem, 2011.01.02 13:37

Avots

Nu ja kredītos nelīdīs, kā tas bija pieņemts pilsētas domē, tad būs labi.

pirms 10 gadiem, 2011.01.02 13:46

avotam

Labrīt pašreizējas domes advokāt! Es atkal esmu par to,ka novadam jāatttīstās,nevis nauda jāsadala un "jānoēd". Un labi nebūs- diemžēl.

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 09:18

paldies

Paldies Valkas pagastam par iztīrītajiem ceļiem!
Cerams,ka ir institūcijas,kas domā kā palīdzēt meža zvēriem, jo šajos sniegos bez tehnikas katram individuāli grūti stirnām palīdzēt!
Ko dara mežinieki,ko mednieki- kādreiz tika tīrīti meža ceļi un laukumi-kā tagad? Pavasaris vēl ir tik tālu!

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 09:36

Valka