Valkas domes Pakalpojumu nodaļas speciālisti atzinīgi vērtē skolēnu padarīto

Jūlijā Valkas rajonā ar Nodarbinātības valsts aģentūras Valkas filiāles starpniecību darbā ir iekārtoti 84 skolēni, kuri vasaras brīvlaikā nolēmuši strādāt algotu darbu.

 

Valkā visvairāk darbavietu skolēniem ir atvēlējusi pilsētas dome. Pilsētas apkārtnes, kapu un mikrorajona zālāju sakopšanā strādā skolu audzēkņi. Domes dārzniece Inese Vehi pusaudžu darbu vērtē atzinīgi.

 

 

"Šomēnes pie mums atnākušie bērni tiešām ir ļoti čakli. Vairākas meitenes ir no apkārtējiem pagastiem, un var redzēt, ka laukos pie ravēšanas un apkārtnes sakopšanas jau ir pieradušas un guvušas labu pieredzi. Viņu darbam nav jāseko līdzi," izsakās I. Vehi.

Viņa gan piebilst, ka jaunie strādnieki ir sadalīti mazās grupās. Vairāk par trim vienā vietā nestrādā. "Pusaudži ir pusaudži. Kad viņus nodarbina lielākās grupās, tad nereti jautrības ir vairāk nekā darba," skaidro I. Vehi.

 

"Ziemeļlatvija" apmeklēja skolēnus gan mikrorajonā, gan Cimzes kapos. Abās vietās bērni čakli kopā apkārtni. Mikrorajona pagalmos zāles pļāvējs pļāva zālāju, bet meitenes ar grābekļiem vāca kopā nopļauto.

 

 

"Vairāk par minimālo algu nesaņemam, bet mums, skolēniem, ar to pietiek. Esam priecīgas, ka pirms skolas varam nopelnīt savu naudu," stāsta strādnieces.

 

Savukārt Cimzes kapos bērni sakopj celiņus. Puisis, kad vajadzība, paņem ķerru un savāktās drazas aizstumj uz izgāztuvi. Meitenes pēc ravēšanas ar grābekļiem glīti nolīdzina celiņus. Liene Krievupe uz Valku strādāt brauc no Ērģemes.

 

 

"Es uz darbu dodos ar autobusu, ar to arī atgriežos mājās. Pagastā mēs, pusaudži, nevaram dabūt algotu darbu. Labi, ka pilsētā ir tāda izdevība. Mani ļoti tas apmierina," saka L. Krievupe.

 

Skolēniem darba laiks ir mazāks kā pieaugušajiem.

 

Nodarbinātības valsts aģentūras Valkas filiāles vadītājas vietniece Linda Ščerbane stāsta, ka skolēniem, kuri mācās pamatskolā un ir 13 līdz 15 gadus veci, dienā jāstrādā četras stundas, bet vidējās vai vidējās profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem, kuri ir 16 līdz 18 gadus veci, darba diena ir astoņas stundas.

 

Valkā skolēni ir pieņemti darbā pilsētas domē, SIA "Servilat", SIA "Valkas būvnieks", SIA "Pepi rer", SIA "Pedelīte", veikalā "Oļupe", firmā "Maxima Latvija" un citos uzņēmumos.

 

Valka