Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas dzīvnieku patversmē: Ziemassvētku brīnumu gaidot

Pašlaik Valkas dzīvnieku patversmē mitinās trīs suņi un vairāki kaķi, kuriem nepieciešama palīdzība jaunu māju sameklēšanā.

"Ziemeļlatvija" aicina labus un gādīgus cilvēkus dot pajumti šiem nežēlastībā kritušajiem dzīvnieciņiem, kuri ar savu uzticību un mīlestību noteikti spēs sasildīt un priecēt jauno saimnieku sirdis.

Patversmes vadītāja Rita Luguze šajā adventes laikā būt žēlsirdīgiem un palīdzēt arī mūsu mazajiem brāļiem - dzīvniekiem. Var ziedot gan speciālo barību, gan k;adu latu, ghan arī vecus mēteļus un segas. Tās noderēs, lai dzīvnieki varētu sasildīties un nebūtu jāguļ uz klona grīdas. Tāpat darbinieki priecāsies par krāsniņu, kuru paši saviem spēkiem varētu iemūrēt, lai apsildītu telpas.

Mīlīgs un uzticams sunsR. Luguze ir sašutusi par kāda saimnieka cietsirdību, kurš jau ilgāku laiku sitis savu suni, turklāt nerūpējās, lai dzīvnieks būtu paēdis. Tagad dzīvnieks mitinās patversmē.

Rotveilers Rokijs mūs sagaida, pāris reizes ierejoties, bet, ieraugot R. Luguzi, suns sāk luncināt savu mazo astes strupulīti un vēlas, lai viņu noglauda un samīļo. Divu nedēļu laikā, kopš dzīvnieks mitinās patversmē, suns ir atkopies - viņš vairs neklibo, spalva sākusi spīdēt, nebaidās no cilvēkiem.

R. Luguze stāsta, ka rotveilera saimnieks jau bija saņēmis vairākus aizrādījumus no viņas un pašvaldības policijas par nevērīgu un cietsirdīgu izturēšanos pret mājdzīvnieku. Diemžēl suņa īpašnieka solījumi tā arī palika tikai solījumu līmenīun suns turpināja klaiņot pa pilsētu, kā arī meklēt kaut ko ēdamu atkritumu urnās.

Pirms divām nedēļām R. Luguze saņēma informāciju, ka suns jau kādu laiku uzturas slimnīcas ēkas tuvumā, jo nespēj paiet. Izrādās, suns bijis saspārdīts ar kājām, ilgāku laiku neēdis, galīgi bez spēka. Nolemts, ka viņu vairs neatdos iepriekšējam saimniekam, bet meklēs jaunas mājas.

Lai gan Rokija iepriekšējā dzīve nav bijusi viegla, tomēr suns ir labsirdīgs un tic cilvēkiem. R Luguze lēš, ka dzīvnieks varētu būt piecus gadus vecs. Ja kāds privātmājas īpašnieks grib dot pajumti Rokijam, R. Luguze lūdz zvanīt uz mobilo tālruni 26688217.

Netālu no Rokija, katrs savā nožogojumā priecīgi rej un astes luncina suņu meitene Della un jauktenītis, kas nosaukts par Lācīti. Arī šie suņi ir bezgala sirsnīgi un labsirdīgi dzīvnieki, kuri varētu iepriecinātu kādu cilvēku.

Balts ņiprulis un citi kaķi meklē mājasPatversmē mitinās arī vairāki peļu junkuri, kuri dzīvo ar elektrisko sildītāju aprīkota telpa. Tur mūs sagaida aptuveni divus mēnešus vecs balts runčuks, kurš, izsprucis brīvībā, ņipri lēkā un priecājas par cilvēkiem.

Baltajam nebēdnim piebiedrojas tikpat jautrs strīpains runčuks, bet no mūsu redzesloka zibenīgi pazūd strīpains kaķēns. Pirms laika, kad āra temperatūra sasniedza mīnus 20 grādu, četri palieli kaķi pārcēlās uz dzīvi pie patversmes darbiniekiem. Visi ir veseli, aprūpēti, mirdzošiem kažokiem un acīm. R. Luguze būtu priecīga, ja izdotos kaķiem atrast mājas.

Valka