Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas iedzīvotāji zarus un lapas izmet pilsētas teritorijā

"Cīniņš ar vējdzirnavām!" - tā katru rudeni tēlaini varētu raksturot Valkas novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas centienus neļaut iedzīvotājiem savus atkritumus izmest tam neparedzētās vietās.

Pagājušonedēļ "Ziemeļlatvija" kopā ar novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas darbu vadītāju Viju Iļdu apsekoja vairākas vietas pilsētā, kur brīvdienās izveidojušās atkritumu kaudzes, un tam pie vainas ir paši valcēnieši.

Drazas - pat aiz pieminekļaV.Iļda atzīst, ka katru rudeni iedzīvotāji savus atkritumus - zarus, savāktās lapas, pat būvgružus - izmet sētnieku savākto atkritumu kaudzēs. Būvgruži atrasti ne vien netālu no Rīgas ielas 40. nama, bet arī aiz piemiņas akmens represētajiem, kas atrodas netālu no Domes bulvāra. Būvgruži bija samesti maisā un atstāti aiz pieminekļa.

Savukārt Rīgas un Poruka ielas krustojumā izveidota paliela kaudze no apgrieztajiem košumkrūmu zariem. V. Iļda brīnās par kādas privātmājas saimnieku nekaunību, krustojumā gandrīz uz ceļa izveidojot palielu kaudzi, kas traucē satiksmei. Tajā pašā dienā, kad kaudze atrasta, to ātri vien aizvāca ar apsaimniekošanas nodaļas tehniku.

V. Iļda ir neizpratnē, kāpēc pašvaldības tā jau knapie budžeta līdzekļi jātērē, lai aizvāktu privātpersonu atkritumus. Ja iedzīvotāji piesaka nodaļai šādu pakalpojumu un attiecīgi pēc izcenojuma norēķinās par to, tad nav nekādu problēmu to izdarīt.

Piedāvā pakalpojumuNenoliedzami, rudens ir tas laiks, kad ikviens prātīgs mājas saimnieks cenšas savākt koku lapas un zarus, lai pavasarī teritorija izskatītos sakopta un tīra. Bieži vien iedzīvotājiem nav informācijas, kur likt savāktās lapas.

Sazinoties ar SIA "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija" (ZAAO), uzzinājām, ka piedāvāto pakalpojumu klāstā ir arī parku un dārzu jeb zaļo atkritumu savākšana un tālāka apsaimniekošana. Zaļie atkritumi ir lapas, zāle, zari, koku skaidas un šķelda. Par risinājumiem šo atkritumu savākšanai var interesēties ZAAO birojā Valmierā.

Organizācija zaļo atkritumu vākšanai piedāvā izmantot 1,1 kubikmetra lielus ietilpības maisus, kā arī ir iespēja tos savākt ar kausu tieši no kaudzēm. Zaļos atkritumus tālāk transportē uz kompostēšanas laukumu poligonā Daibe.

Valka