Valkas jauniešu dome par zaļu dzīvesveidu

Gandrīz visi konkursanti konkursanti bija ģimnāzijas vienas klases absolventi Valkas jauniešu dome allaž ir iestājusies par zaļu dzīvesveidu un kārtējais apliecinājums tam ir vēl nebijuša konkursa "Mans ekoloģiskais transporta līdzeklis" organizēšana.

 

Sestdien pie tirdzniecības centra "ELVI" bija vērojami četri itin dīvaini pārvietošanās līdzekļi. Konkursā varēja piedalīties ikviens interesents ar savu paštaisīto transporta līdzekli, izmantojot jebkādu spēku, izņemot degvielu.

 

 

 Šie ekoloģiski tīrie braucamie bija jādemonstrē kustībā. Saskaņā ar noteikumiem, konkursā varēja piedalīties gan individuāli, gan komandā.

 

Pasākuma programmā notika braukšanas paraugdemonstrējumi un sacensības uz ātrumu. Protams, kā allaž šādos pasākumos, neizpalika jautrība un dāvanas dalībniekiem."Mums sava zeme, ūdeņi un gaiss ir jāsaglabā tīrs," aicina Valkas pilsētas Jauniešu domes priekšsēdētāja Romina Meļņika.

 

 

Viņa uzskata, ka atsaucība nebija liela, taču pirmajai reizei četri braucamie ir gana labi. "Jautrie tārpiņi". "Ekofrīks", "Menti" un veločopers. Romina cer, ka šis pasākums izvērtīsies kā tradīcija.

 

"Ekofrīks" tapa komandas darbā, bet par tā pilotu kļuva Uģis Sviķis. "Tas, kas bija, no tā arī savu braucamo gatavojām - cieta viens velosipēds, divi bērnu ratiņi, kaut gan faktiski izmantojām vienus un citi sadzīvē lietojami priekšmeti, tostarp arī 20 gadu vecs krēsls," stāsta Roberts Fedosejevs un priecājas, ka izdevās radīt tādu neparastu braucamo.

 

 

Jaunieši smej, ka, visticamāk šo transporta līdzekli vedīšot reģistrēt uz CSDD Valmierā un tad jau to varēs redzēt arī Valkas ielās. Šis veidojums saņēma skatītāju mīluļa balvu.

 

"Jautrajiem tārpiņiem", kuru devīze bija "Pat tārpiņš grib dzīvot tīrā vidē", galvenais bijis piedalīties un tad jau, visu kopā saliekot, izdevās kaut kas līdzīgs velorikšai vienam pasažierim. Šo braucamo vadīja Lauma Lelle ar draudzenēm.

 

Ar īpašu oriģinalitāti izcēlās "Menti", uz kura sāniem gan uzraksts "Police" bija angliski. Šis braucamais bija būvēts uz savu laiku nokalpojušas vannas bāzes, un tas pārvietojās uz trijiem riteņiem.

 

 

Šoreiz bija jāizmanto stūmējs, taču autori sacīja, ka varot izgatavot arī pedāļu piedziņu. Pati galvenā fīča bija policijas mašīnām raksturīgā sirēna, turklāt skaļumā ne pa jokam. Vēl šis braucamais lepojas ar auto BMW atribūtiku. Konstruktori ir Kristaps Cekuls un Ēriks Vilnis.

 

Ceturtais, turklāt visātrākais braucamais bija veločopers, kuru demonstrēja Aldis Veinbergs. Tiesa, to iesācis gatavot viņa dēls Vilnis, taču studentam bija citi, nozīmīgāki darbi un tēvam vajadzēja ziedot pusotru nedēļu, lai projektu novestu līdz loģiskam iznākumam.

 

Šis braucamais viņam itin labi noder arī ikdienā, pārvietojoties pa pilsētu. Viss ir gatavots pašu rokām, atskaitot centrālo mezglu ar pedāļiem.

 

Konkursu atbalstīja tirdzniecības centrs "Elvi".

Valka