Valkas jauniešu dome uzskata, ka labdarības akcija izdevusies

Valkas domes Izglītības nodaļas speciālistes darbā ar jaunatni Rominas Meļņikas kabinets ir pilns ar dāvanām. Uz galda dažādās krāsās mirdz saldumu paciņas, netrūkst pat vajadzīgais svētku salūtam.

 

Tāds ir rezultāts pilsētas jauniešu domes rīkotajai labdarības akcijai "Piedzīvo brīnumu". Akcija ir beigusies un tagad jāgatavojas tās noslēguma pasākumam, kurā saziedotās dāvanas saņems bērni no maznodrošinātām ģimenēm.

 

Dāvanu klāsts ir lielsR. Meļņika ir iepriecināta, jo akcijas laikā iedzīvotāji, iestāžu un uzņēmumu vadītāji bijuši atsaucīgi. "Šomēnes sagaidījām daudz tālruņu zvanu. Cilvēki pieteicās palīdzēt un interesējās, kādas dāvanas vislabāk iegādāties. Ir sagādāti saldumi, dažādas rotaļlietas, zīmuļi, krāsainie krītiņi, blociņi un grāmatas," stāsta R. Meļņika.

 

Akcijas laikā jauniešu domes locekļi ar vēstulēs uzrakstītu aicinājumu palīdzēt apmeklēja pilsētas uzņēmumus un iestādes.

 

"Uzrunājām veikalu, banku un uzņēmumu vadītājus. Vairākās vietās mūs laipni sagaidīja un apsolīja palīdzību," saka R. Meļņika.

 

Ziedotāju vidū ir Valkas rajona padome, veikali "Oļupe", "Dārta", "Elstons", individuālais uzņēmums "Skroders", Imants Šteins, Gita Krastiņa, Armīns Guoģis, apdrošināšanas akciju sabiedrība "Balta" un citi.

 

Jauniešu aktivitātes turpināsiesŠādu akciju Jauniešu dome rīko jau vairākus gadus. Domes loceklis Roberts Fedosejevs atceras, ka arī pērn cilvēki bija atsaucīgi. "Šogad ekonomiskā situācija ir sarežģītāka un tik un tā daudzi atraduši iespēju palīdzēt, lai visiem būtu svētki. Tas mani ļoti iepriecina," atzīst R. Fedosejevs.

 

Jauniete Diāna Giļe stāsta, ka svētku pasākumā 27. decembrī bērni saņems ne tikai dāvanas, bet tiksies arī ar rūķiem, Ziemsvētku vecīti, piedalīsies dažādās rotaļās un darbosies radošajās darbnīcās.Jaunieši domā arī par nākamajām akcijām. "Esam apsvēruši dažu ieceru īstenošanu, sagaidot 8. martu. Noteikti piedalīsimies arī Meža dienās," saka R. Meļņika.

 

Aizvadīto gadu viņa vērtē kā ražīgu. "Ir, protams, lietas, ko varējām izdarīt labāk, bet kopumā vērtējot paveikto, varam būt apmierināti. Esmu apmierināta, ka mums ir izdevies sakārtot apkārtējo vidi pie ģimnāzijas kopmītnēm," stāsta R. Meļņika.

Valka