Valkas kultūras nama renovācijas laikā jāizsauc atmīnētāji 2

Piektdien celtnieki, veicot rakšanas darbus pie Valkas kultūras nama, atrada sprādzienbīstamus priekšmetus, kas pēc izskata atgādināja mīnas.

 

Kultūras nama direktores vietnieks saimnieciskajos jautājumos Aleksandrs Gruntmanis stāsta, ka pēc bīstamo priekšmetu atklāšanas iestādes vadība piezvanīja policijai un tā tālāk ziņu nodeva Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotai Ogrē.

 

No Ogres atbraukušie speciālisti konstatēja, ka tās ir Otrā pasaules kara mīnmetēja mīnas, un sprāgstvielas neitralizēja. "Celtnieki atrada divas, bet mīnu meklētāji izraka vēl vienu," stāsta A. Gruntmanis.

 

Drīz pabeigs otro kārtuTagad mīnu vairs nav un kultūras nama renovācija turpinās. A. Gruntmanis informē, ka kopš rudens remontdarbi ievērojami pavirzījušies uz priekšu. "Ir pilnībā pabeigta apkures sistēmas nomaiņa. Pašlaik celtnieki strādā 3. stāvā, kur maina sijas un nostiprinājumus. Šajās dienās pabeigsim jumta nomaiņu," stāsta A. Gruntmanis.

Viņš piebilst, ka jauna jumta uzlikšana iekavējusies, jo atklājušies vairāki zemūdens akmeņi. "Vairākviet konstrukciju dēļi bija galīgi sapuvuši un vajadzēja ielikt jaunus. Labi, ka ir sākts remonts. To darīt patiesībā bija pēdējais laiks, lai trešais stāvs nenokristu uz otro," saka A. Gruntmanis.

Remonts tuvojas nobeigumam arī spoguļzālē un citās telpās, kas atrodas zem skatuves. Tur ir izveidota arī jauna tualete. "Tas nozīmē, ka būs diezgan sarežģīta kanalizācijas sistēma, kas darbosies ar pumpja palīdzību. Tādēļ tualetes apmeklētājiem vajadzēs stingri ievērot labierīcību izmantošanas noteikumus, lai sistēma darbotos," skaidro A. Gruntmanis.

 

Celtnieki renovācijas otro kārtu plāno pabeigt līdz februāra sākumam un tad līdz maijam turpināsies trešā kārta. A. Gruntmanis atzīst, ka firmas "Ekers" celtnieki darbus veic ļoti kvalitatīvi. Labi savus pienākumus veic arī SIA "Madis".

 

Atrod arī patronasKas attiecas uz mīnu atrašanu, tad līdzīgs gadījums noticis jau 1982. gadā. "Atceros, ka toreiz pavasarī sākās kapitālais remonts. Tad arī notika rakšanas darbi. Vīri divas mīnmetēju mīnas izraka tieši tajā dienā, kad kultūras namā notika kompartijas rajona konference.

 

Izgāju pagalmā, un redzu, ka divas mīnas izraktas un uzliktas uz mūra sētas. Izsaucu no zāles toreizējo VDK darbinieku Žani Kalniņu, un viņš tās ietina palagā un kaut kur aiznesa," stāsta A. Gruntmanis.

Viņš piebilst, ka šīs renovācijas laikā arī kultūras nama bēniņos atrastas vecas, pa daļai jau sarūsējušas automāta patronas.

Komentāri 2

Wapu

'Zanis ietina palag'a un aiznesa, tagad l'idz'igi var'eja!

pirms 11 gadiem, 2009.12.14 17:48

Saša

Par 1982.gadu ir kārtējā A.Gruntmaņa kārtējā pasaciņa.Vai šajā gadā Žanis vēl strādāja Valkā?Jāpajautā Maļiņinam,vai visi VDK darbinieki ekipēti ar palagiem? Nemaz tik pārgalvīgs Žanis nebija,ka ņmtu sarūsējušas mīnas un riskējot ar savu un apkārtējo cilvēku dzīvību,ar mīnām azotē,drasētu pa pilsētu.Cik atceros,tad partijas konferences laikā tika ievērota visstingrākā drošība un diez vai varēja notikt kultūras namā kapitālais remonts.Kultūras namā varēja iekļūt tikai ar caurlaidēm.

pirms 11 gadiem, 2009.12.14 19:20

Valka