Valkas, Lietuvas un Igaunijas pierobežas novadu vadītāji pārrunās sadarbības iespējas pierobežas attīstībai

 Šodien Rīgā Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) tiksies ar Lietuvas un Igaunijas pierobežas novadu vadītājiem, lai pārrunātu iespēju izveidot Igaunijas un Lietuvas pierobežas attīstības programmu, aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Medne.

Šodien būs pirmā saruna par sadarbības ideju. Tās mērķis ir apzināt arī citu pašvaldību vadītāju vērtējumu idejai, un, ja tas būs atbalstošs, tad kopīgi tiks spriests par to, kādi varētu būt nākamie soļi, lai sasniegtu rezultātu par pierobežas pašvaldību atbalstu, tikšanās mērķi skaidroja Krauklis.

Jau patlaban eksistē vairākas attīstības programmas, kurās iesaistījušās lielākās un ekonomiski spējīgākās pierobežas pašvaldības, taču mazākās no tām nereti nevar atļauties attīstīt pierobežas teritoriju, ir pārliecināts Krauklis. Viņš atzīmē, ka robeža ir attīstību bremzējošs faktors un lielākā problēma ir iedzīvotāju aizbraukšana, vāja infrastruktūra un līdz ar to arī maz uzņēmēju, kā arī fondu pieejamība ir daudz sliktāka nekā citviet.

Krauklis norāda arī uz valdības bieži izteiktajiem apgalvojumiem, ka ir jāmazina nevienlīdzība sabiedrībā, kaut arī, kā ir pārliecināts Valkas mērs, šāda pat nevienlīdzība ir starp pašvaldībām, tādēļ pierobežu pašvaldību iespējas būtu jāpadara vienlīdzīgākas pārējo pašvaldību iespējām.

Valka