Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas mākslas skolas audzēkne Krista Annija Namniece izpelnās atzinību ļoti lielā starptautiskā konkursā

2009. gada nogalē Slovēnijā norisinājās 15. Starptautiskais bērnu mākslas konkurss par tēmu "Manas tautas folklora". Ar gleznojumiem par nacionālo tēmu piedalījās arī septiņi Valkas mākslas skolas audzēkņi.

Konkursam darbus nosūtīja 3. kursa audzēkņi Miks Mazurs, Monta Podniece, Krista Annija Namniece, Dace Monika Šumska, Jurģis Mežulis, kuri mācās pie skolotājas Gundas Sīmanes, un 6. kursa audzēkņi Roberts Reinieks un Žanete Burkēvica skolotājas Daigas Soloveiko vadībā.

Šoreiz lielākie panākumi Kristai Annijai Namniecei. Tiesa, vēl nav zināms, kurā no nominācijām viņa ir ieguvusi balvu.

"Darba uzdevums bija katram pašam sacerēt vai izdomāt savu tautastērpu ornamentu un dažādu krāsu svītru salikumu. Senos laikos tā arī bija, ka katrs pats savām drānām un audekliem sacerēja krāsas, un mēs tagad atkārtojam to, ko izdomāja viņi. Mūsu gadījumā katrs ne tikai izveidoja tērpu, bet par to sacerēja arī stāstu," komentē skolotāja G. Sīmane.

Krista uzgleznoja trīs māsas ar dažādu krāsu tērpiem. "Tas ir mans stāsts par trijām jaunām meitām rožu dārzā. Šīs meitenes ir aprakstītas vairākās tautasdziesmās," piebilst Krista.

Pavisam konkursā piedalījās 10 000 darbiuno 46 valstīm. Tā dalībnieki varēja startēt trīs vecuma grupās. Valcēnieši piedalījās vidējā vecuma grupā - no 11 līdz 15 gadiem. Konkursā godalgotas vietas ieguva pavisam septiņi dalībnieki no Latvijas.

Detalizētāka informācija gūstama mājas lapā www/celje.si/treworld-ofart. Tur redzams arī Kristas darbs."Ir ļoti patīkami aizsūtīt darbu uz kādu konkursu un par to aizmirst. Kad pēc pusgada atnāk vēstule ar patīkamu ziņu, tas ir īpašs prieks un pārsteigums," smaida G. Sīmane.

Valka