Valkas mākslas skolas audzēkņu darbus varēs aplūkot Austrālijā

20 Valkas mākslas skolas audzēkņu darbi aprīlī ceļos uz Austrāliju, kur tie būs apskatāmi Latviešu namā Sidnejā, aģentūra LETA uzzināja Valkas pašvaldībā.

Kā aģentūru LETA informēja Valkas mākslas skolas direktore Maruta Stabulniece, Valkas mākslas skola no Ārlietu ministrijas saņēma uzaicinājumu ar bērnu darbiem piedalīties zīmējumu konkursā "Latvija sūta savus sveicienus Austrālijai", jo aprīlī vizītē Austrālijā viesosies Latvijas vēstnieks Austrālijā Indulis Bērziņš. Stabulniece aģentūrai LETA stāsta, - pirms darbu tapšanas, mākslas skolā viesojās Valkas uzņēmējs Dainis Jansons, kas pabijis Austrālijā un jauniešiem demonstrējis vairākas filmas par šo kontinentu un aborigēnu mākslu. Apkopojot iespaidus no redzētā un dzirdētā, tapuši vairāki mākslas darbi akvareļa un punktošanas tehnikā. Austrāliju savos darbos atveidojuši bērni vecumā no 7 līdz 14 gadiem.

Aprīlī uz Austrāliju ceļos divdesmit labākie Valkas mākslas skolas audzēkņu darbi. Izstādi Latviešu namā Sidnejā atklās Latvijas vēstnieks Austrālijā Indulis Bērziņš.

Valcēniešu darbi tiks izstādīti arī visos Latviešu centros Austrālijā, tādējādi sniedzot iespēju Austrālijā mītošajiem tautiešiem iepazīties ar Valkas jauno mākslinieku zīmējumiem un gleznojumiem.

Valkas mākslas skolas audzēkņi sagatavoja arī dāvanu Austrālijā dzīvojošajiem latviešiem - vecmeistaru darbu kopijas un gleznojumus ar Latvijas dabas ainavām.

 

Valka