Valkas mērs: Dzemdības Valgā topošajām māmiņām no Valkas ir ērtākas 8

Topošās māmiņas no Valkas nereti mēdz dzemdībām izvēlēties Valgas slimnīcu gan tās ģeogrāfiskā tuvuma dēļ salīdzinājumā ar alternatīvu - Vidzemes slimnīcu, gan bērna pūriņa lielumu, turklāt Valgas slimnīcā strādā kādreizējais Valkas medicīniskais personāls, aģentūru LETA informēja novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs (LZS).

Valkas mērs norādīja, ka pēc būtības prakse dzemdēt Valgas slimnīcā nav nosodāma, jo "katrs taču izvēlas to, kas viņam ir ērtāks un izdevīgāks", piebilstot, ka pūrs, ko izsniedz jebkura Igaunijas slimnīca, ir ievērojami lielāks nekā slimnīcu sniegtais Latvijā. Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila šo faktu skaidro ar valsts piešķirto finansējumu dzemdību nodrošināšanai. Pēc viņas teiktā, Igaunijā šī summa par vienu pasaulē nākušo bērnu esot trīs līdz četras reizes lielāka nekā Latvijā.

LETA jau ziņoja, ka pēc Nacionālā veselības dienesta (NVD) lūguma Igaunijas veselības apdrošināšanas fonds izmeklēs 58 gadījumus, kuros 2011.gadā Latvijas iedzīvotājas Igaunijas slimnīcā Valgā izmantojušas Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) veselības aprūpes pakalpojumu apmaksai. Kā skaidroja NVD pārstāve Laura Lapiņa, dienestam ir aizdomas, ka vairākas Latvijas sievietes braukušas uz Valgas slimnīcu plānveida dzemdībās un izmantojušas EVAK saņemtās veselības aprūpes apmaksai.

Viņa arī iepriekš skaidroja, ka EVAK nav paredzēta plānveida pakalpojumu apmaksai citā valstī, kur šī karte darbojas, bet gan neatliekamās un nepieciešamās veselības aprūpes apmaksai atpūtas vai darba braucienu laikā, studējot vai izejot mācību praksi, darba meklēšanas laikā un tamlīdzīgos gadījumos.

Lai arī bērnu laišana pasaulē Valgas slimnīcā, pēc Alberga teiktā, esot ierasta prakse Valkas topošo māmiņu vidū, tomēr par konkrētiem apmaksas veidiem vai apdrošināšanas karšu izmantošanu Valkas novada pašvaldībai informācijas neesot.

Arī Valgas slimnīcas dzemdību nodaļā aģentūrai LETA apstiprināja, ka latviešu dzemdības Valgā nav retums un arī norēķināšanos ar EVAK, pēc slimnīcas pārstāvju domām, nevar uzskatīt par pārkāpumu. Aizdomas par dzemdībām, kas nav bijušas spontānas, slimnīcas pārstāve noliedza, apgalvojot, ka slimnīcā tiek pieņemtas tikai šādas dzemdības.


Komentāri 8

Valcēnietis

Stulbā valstī dzīvojsm. Šeit taču iet runa par dzemdībām,mūsu tautas nākotni. Par kādām finansēm šeit var iet vēl runa. Paldies vajadzēja pateikt,ka nepaliek vēl uz dzīvi Igaunijā,nevis skaitīt naudu. SŪDS,es atvainojos par izteicienu,riktīgs SŪDS tā mūsu valsts ir,ja par šādiem jautājumiem jaunās māmiņas vēl pataisa par noziedzniekiem. Vājprāts...

pirms 8 gadiem, 2013.06.12 16:14

svalcēnietis

Esi pārliecināts, ka igauņi ņems tevi pretī? Tikko uz Rīgas ielas dzirdēju kā viena mazgadīgā kaziņa prasīja savam āzītim vai igauņi arī Jāņus svin. Par valodas zināšanu pat nerunāsim. Gribētu jau igauņi to savu robežu līdz Strenčiem pabīdīt, tik vietējie letiņi viņiem nu ļooti vajadzīgi.

pirms 8 gadiem, 2013.06.12 16:52

to svalcēnietis

Var redzēt,ka esi no svalkas,nevis Valkas. Lietas saproti kā zirgs ar klapēm,tikai tieši nevis kaut nedaudz abstrakti. Runa jau nebija par to,ka pārvāksies vai kā,bet par lietu kā tādu.

pirms 8 gadiem, 2013.06.12 17:33

Valgā strādā laba daktere Kaša, pie viņas tad daudzas arī brauc.
Kādreiz šī dakterīte strādāja Valkā.

pirms 8 gadiem, 2013.06.13 18:18

tieši tā

Svarīgākais ir medicīnas darbinieku attieksme. Lielākā daļa latvijas mediķu (vismaz mani satiktie) varētu strādāt tikai morgā.

pirms 8 gadiem, 2013.06.13 21:45

Liene

Valmieras slimnīcā viss medicīniskais personāls ir ļoti profesionāls un atsaucīgs.

pirms 8 gadiem, 2013.06.15 08:39

mamma

Valga man dzima 2 bernini,otrais bija ta ka knapi paspeju lidz Valgas slimnicai..nu diez vai atras palidzibas personals gribetu pienemt dzemdibas atras palidzibas masina kautkur stap valku un strenciem

pirms 7 gadiem, 2013.11.08 14:14

Valka