Valkas mērs vēršas pie Ministru prezidenta par ekonomisko stāvokli pilsētā 14

Valkas domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa Ministru prezidentam Ivaram Godmanim (LPP/LC) ir nosūtījusi vēstuli par ekonomisko stāvokli Valkas pilsētā, aģentūru LETA informēja Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne.

 

"Valka ir viena no sešām unikālām pilsētām Eiropā, kas atrodas uz robežas. Tā ir pilsēta, kur sākas Latvija, tātad tā ir valsts vizītkarte. Jau kopš 2004.gada, pēc iestāšanās Eiropas Savienībā, Valka (Latvija) un Valga (Igaunija) teritoriāli ir viena pilsēta divās valstīs. Līdz ar to abu valstu pieņemto lēmumu sekas pilsētu ekonomisko attīstību būtiski ietekmē gan pozitīvā, gan negatīvā aspektā," teikts vēstulē.

 

 

Domes priekšsēdētāja vērš Godmaņa uzmanību uz to, ka pieņemtais lēmums par PVN likmes paaugstināšanu līdz 21% smagi ietekmē uzņēmējdarbību Valkā, jo iedzīvotāji dažādas preces (pārtiku, degvielu) iegādājas Valgā. Arī viesnīcu un citus pakalpojumus arvien vairāk izmanto Valgā, kur tie ir salīdzinoši lētāki. Līdz ar to pilsētā strauji sarūk darba vietu skaits, kas savukārt negatīvi ietekmē pārējos procesus pilsētā - pašvaldības budžetu, komunālos maksājumus u.c.

 

 

Ozoliņa norāda, ka jau gadiem valcēnieši ir pārliecinājušies par ceļu politikas atšķirību Igaunijā un Latvijā, jo kaimiņu valstī ielas ir daudz labākā kvalitātē. Šobrīd pēc valsts autoceļu fonda programmai piešķirto līdzekļu dramatiskā samazinājuma šīs atšķirības padziļināsies vēl būtiskāk. Ar 2009.gadam piešķirto finansējumu nav iespējams kaut elementārā līmenī uzturēt 41 km kopgarumā esošās ielas Valkas pilsētā.

 

 

Lai nenogremdētu Valkas ekonomisko attīstību un neveicinātu vēl lielāku atšķirību rašanos starp Valku un Valgu, domes priekšsēdētāja savā vēstulē lūdz veidot īpašu atbalsta programmu pierobežas reģionu ekonomiskās attīstības veicināšanai, kā arī novērst decembrī budžeta likumā pieņemtos šķēršļus pašvaldību attīstībai (tostarp arī uzņēmējdarbībai), liedzot iespēju aizņemties nepieciešamos finanšu resursus investīciju projektiem.

 

 

Ozoliņa lūdz valdību garantēt pašvaldībai 2008.gada decembrī prognozēto iedzīvotāju ienākuma nodokļa izpildi pilnā apmērā, atjaunot ceļu fonda finansējumu 2008.gada līmenī, uzsākt darbu pie nodokļu sistēmas maiņas, nodrošināt pašvaldībām ieņēmumus ne tikai no viena nodokļa (iedzīvotāju ienākumu nodokļa), bet arī no citiem, piemēram, daļu no PVN, pieņemot lēmumus konsultēties ne tikai ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju, bet uzklausīt arī Latvijas Pilsētu savienības un pagastu apvienības viedokļus, jo dzīve un darbība lielajās pilsētās krasi atšķiras no pārējām Latvijas pilsētām, nemaz nerunājot par pagastiem.

 

Komentāri 14

lasitaja

atšķirība jau ir ļoti stipra.Valgā ceļi tiri tīri līdz pat asfaltam,nevienas ledus grumbinas,Valkā iebraucam kā sūnu ciemā,sniegs līdz ausim,ledus.Es domāju,ka kaut ko var darīt arī bez Godmaņa palidzibas,tas ir,elementari tirit ielas ,lai viss musu bardaks jau pirmaja momentā nelektu acīs.

pirms 12 gadiem, 2009.02.20 19:02

žanis

Tur nu gan nav taisnība, kad sanāk lielie sniegi, Valkā ielas ir tīrākas kā Valgā, pats pārliecinājos. Kā nedaudz sāņus no centra tā Valgā ielas bija sliktākas kā Valkā.
Protams, neticu, ka šī vēstule tiks sadzirdēta, bet par sevi atgādināt vajag.

pirms 12 gadiem, 2009.02.21 10:08

saulīte

Nu "lasītāja", lasi taču tekstu. Tur taču rakstīts, ka nepietiek nauda pat elementārām ceļu uzturēšanas vajadzībām. Nu grūti saprast vai, ka ne jau dome iekasē naudu ceļu vajadzībām, bet VALSTS piešķir. Un tas vārdu salikums "elementāri tīrīt ielas" - NĀC un bez atlīdzības tīri tās ielas, ceru, ka būsi tad apmierināta par savu darbu.

pirms 12 gadiem, 2009.02.21 19:23

Ieva

Es arī tīru bez atlīdzības pie savas mājas, jo nekad sētnieku neredzu, tikai man jāpadara arī savs darbs.

pirms 12 gadiem, 2009.02.21 19:58

www

Ne jau par ielām ir šis stāsts. Žēl tos Valkas pilsētas un arī rajona uzņēmējus. SORRY EST tomēr lētāk un labāk. Un necerat ka Valkai taisīs speciālu likumu. Arī darbu tur var atrast ātrāk nekā LV. Pat nav vajadzīgi tikai tīrie blati. Bet Valkā darba vietas tagad pārdod par naudu. Bet nu tāda ir tā mūsu latviešu mentalitāte. ATLAIST, PALAIST BEZALGAS ATVAĻINĀJUMĀ, LIKVIDĒT, SAMAZINĀT, ALGAS MAZĀK, utt. Prieks par Igaunijas ekanomikas uzplaukumu palīdzot latviešiem. Igaunijai nodokļi no Latvijas bet pašā Latvijā no latviešiem FIGA! Tā arī mums vajag!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.21 23:20

Un tomēr- ūdens pilieni drupina pat akmeni, tāpēc "mēres" vēstule ir vietā. Tikai vai tik ilgi varam gaidīt, līdz sadrupinās...

pirms 12 gadiem, 2009.02.22 09:32

ziepe

Šādai vēstule vajadzēja tapt jau tad, kad Godmanis izsludināja nodokļu maiņu, kas momentā pasliktināja vietējo uzņēmēju biznesu, salīdzinoši ar estiņiem.Tas bija skaidrs jau tad, ka liela daļa iedzīvotāju ies pirkties pie kaimiņiem.Tagad, kad Godmaņa laiks iztecējis- viss tas ir garām, šāda vēstule nogulsies atvilknes dibenā, vai vispār izčibēs.
Bet, mums taču ir izcils rīcības cilvēks saeimā, bet neesmu dzirdējis, ka viņš kāptu tribīnē un runātu par Valkas-Valgas problēmām pēc nodokļu maiņas:(Viņam jua nav laika, jāgatavojas valsts kultūru balstīt:))

pirms 12 gadiem, 2009.02.22 10:13

valkas iedz.

Agrāk uz Igauniju braucu reti.Pie mājas bija Elvi veikals,Virši benzīntanks.Viss uz vietas.Tagad esmu bieži sācis apmeklēt Selver veikalu un Neste benzīntanku Igaunijā. No mikriķa uz centru iepirkties jābrauc vienalga,tad kas ir tie 100 metri līdz igauņiem. Benzīns 5 sant. lētāks,maize lētāka,kafija,alkohols arī.Piens apmēram tikpat maksā. Domāju kad es neesmu vienīgais kas sācis Valgu biežāk apmeklēt. Bet tāda ir situācija izveidojusies pateicoties mūsu 100 gudrajām galvām, kas dienakti negulēdami pieņem likumus:(:(:(

pirms 12 gadiem, 2009.02.22 11:36

www

Ne par velti Dāboliņš stāsta, ka uz Krievijas robežas vairāk nelegāļu! Tur tak tāda pati situācija kā pie mums. Krievu sādžas veikalā viss ir uz pusi lētāks nekā Latvijā. Tā jau bija pirms tam. Bet tagad valdība to piespiedusi darīt gandrīz visiem mirstošajiem. Paši jau iepērkas MC2. Nekas jau nemainīsies, turpināsim atbalstīt Igaunijas ekanomiku. Lai valdība ar savu plānu, kurš tāpat galīgi nemaz nepildās, iet galīgi ratā. Žēl, bet tomēr tā vēstule neko nemainīs!

pirms 12 gadiem, 2009.02.22 11:54

fufa

Ziepe, tu neesi ziepe,tu esi ēde vai varbūt čulga. Un tu esi sieviešu dzimtē. Un liec Ventam mieru, ne viņš vainīgs, ka tu kaut ko nedzirdi!

pirms 12 gadiem, 2009.02.22 19:03

Pufa

Fufa. Tavam Ventam pasēžotu paguļot Rīgas mīkstajos krēslos ir radusies liela līdzība ar Kalvīša kungu. Abiem ģīmīši brangi nobaroti un spīd pa gabalu.
Es arī neesmu manījusi no viņa nekādas aktivitātes pilsētas labā.

pirms 12 gadiem, 2009.02.23 08:46

Olitologs

Cienītai kundzei vajadzēja taču labāk vērsties pie mūsu finanšu ministra, sava partijas biedra Ata Slaktera. Personīgie kontakti - visefektīvākais situācijas risinājums. Vēršanās pie Godmaņa - tikai popuistisks gājiens.

pirms 12 gadiem, 2009.02.23 09:19

smaka

... tā kā nedaudz smird pēc priekšvēlēšanu laika tas paziņojums:-(

pirms 12 gadiem, 2009.02.23 14:35

piegriezušies

Jūs paši, negāciju kurinātāji, smirdat! Jūsuprāt, izņemot gānīšanos, neko nevienam nevajag darīt?

pirms 12 gadiem, 2009.02.24 12:27

Valka