Valkas nakts patversmē – trīs iemītnieki

Pašlaik Valkas nakts patversmē mitinās viena sieviete un divi vīrieši. Sociālās palīdzības iestādē neviens nav meklējis patvērumu sniega vētras laikā.

 

Valkas pilsētas sociālās aprūpes nama vadītāja Eleonora Bērziņa informē, ka patversmē mitinās ģimene - pirmspensijas vecuma sieviete un viņas 21 gadu vecais dēls - , kuri ar tiesas lēmumu par nenomaksātiem komunālajiem pakalpojumiem izlikti no dzīvokļa, kā arī bijušais ieslodzītais.

 

 

 Diemžēl šiem cilvēkiem nav kur dzīvot un nav arī iztikas līdzekļu, tāpēc naktis nākas pārlaist patversmē. Pašlaik par nakšņošanu no pulksten 18.00 līdz 8.00 jāmaksā 70 santīmu. Lai kaut daļēji segtu savas uzturēšanās izmaksas, sieviete nodarbināta pilsētas sakopšanas darbos - rudenī viņa tīrījusi slimnīcas apkārtni.

 

 

Savukārt jaunais vīrietis cenšoties atrast kādu darbu. Darba dienās patversmes iemītnieki papusdienojot pilsētas zupas virtuvē, bet minimālas brokastis un vakariņas nodrošinot patversmes dežurante.

 

"Lai uzturētos patversmē, ir jāievēro virkne noteikumu - šeit nevar ierasties alkoholisko un citu apreibinošo vielu iespaidā, kā arī jāievēro iekšējās kārtības noteikumi," norāda E. Bērziņa.

 

 

Iespējams, tāpēc patversmē neuzturas tā saucamie bomži - cilvēki bez noteiktas dzīvesvietas un nodarbošanās.

 

Ziemas sezonā patversmē ir dežurants, kā arī šeit var nomazgāties dušā un izmazgāt drēbes.

 

Valka