Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Valkas namsaimnieks” strādā tur, kur iedzīvotāji remontam sakrājuši

Kā ik gadu, arī šovasar Valkā pie dažām daudzdzīvokļu mājām var redzēt rosāmies novada domes uzņēmuma SIA "Valkas namsaimnieks" remontstrādniekus un celtniekus.

Vislielākā rosība manāma pie Raiņa ielas 14. nama, gar kura sienām ir uzslietas stalažas, pie kurām lejā un uz jumta darbojas celtnieki.

SIA "Valkas namsaimnieks" valdes priekšsēdētājs Ivo Meļķis informē, ka minētajai ēkai notiek jumta seguma maiņa, kas šajās dienās ir pats vērienīgākais darbs.

"Pašreizējais segums ir krietni nolietojies. Ēkā atjaunosim arī ventilācijas skursteņus un noteku renes. Plānojam vēl vismaz vienai daudzdzīvokļu mājai nomainīt jumtu. Kopumā mums šogad darba apjoms ir palielinājies, jo no gada sākuma esam savā pārziņā pārņēmuši arī māju komunikāciju iekšējos tīklus, kuros ir gan ūdens piegādes caurules, gan kanalizācija un siltumtīkli. Lielāku vērību pievērsīsim apkures sistēmas sakārtošanai. Skalosim siltumtīklu caurules un nomainīsim filtrus. Daļēji to jau esam izdarījuši Tirgus ielas 16. namā," stāsta I. Meļķis.

Vairākām mājām ir pārbūvēta karstā ūdens padeves sistēma.

"Šos darbus lielākoties veicām mikrorajonā, kur vairākās ēkās bija traucēta siltā ūdens cirkulācija. Valdes priekšsēdētājs piebilst, ka ar nākamo gadu uzņēmums savā pārziņā pārņems visus siltummezglus. Tas nozīmē, ka par visām sistēmām, kas ir ēkā, atbildēs "Valkas namsaimnieks".

Tomēr redakcija ir dzirdējusi vairāku namu īrnieku sūdzības, ka viņi gan maksā par māju apsaimniekošanu, bet gadiem ilgi viņu mītnēs nekas nav darīts. I. Meļķis skaidro, ka viss atduras pret naudu.

"Piemēram, Raiņa ielas 14. nams ir liela māja, tādēļ tur īres un apsaimniekošanas maksājumu uzkrājumi ir lielāki. No tiem ir iespējams segt jumta maiņas izmaksas. Tādēļ arī neminu, kas būs otra māja, kurā plānojam jumta maiņu, jo tai vēl pietrūkst pāris tūkstošu latu. Ja tie būtu divi simti, tad mēs uz to neskatītos, bet divi tūkstoši ir diezgan liela nauda. Turklāt visu vajadzību apmierināšanu ļoti bremzē lielais iedzīvotāju parāds par komunālajiem pakalpojumiem. Pašlaik kopējā parādu summa ir 550 000 latu. Mēs esam spiesti šo trūkstošo summu segt, bet tādēļ esam ierobežoti ēku remontdarbos," stāsta I. Meļķis.

Ir mājas, kurās puse iedzīvotāju kārtīgi norēķinās par komunālo pakalpojumu sniegšanu, bet otra puse maksājumus neveic. "Es saprotu tos, kas ir visu samaksājuši, bet diemžēl ar to nepietiek, lai tādā ēkā veiktu vērienīgus remontdarbus," atzīst I. Meļķis.

Vēl šovasar uzņēmums plāno kādām četrām dzīvojamām ēkām ielikt jaunas ārdurvis, bet vienu māju Ausekļa 46 "Valkas namsaimnieks" gatavo pilnīgai siltināšanai. I. Meļķis domā, ka šomēnes varēs pabeigt projektu par šo darbu veikšanu.

Pašlaik uzņēmuma valde apsver iespēju kāda lielāka dzīvojamā nama sakārtošanā izstrādāt projektu, lai saņemtu Eiropas Savienības finansējumu. Tad darbi iznāktu uz pusi lētāk, jo pusi izmaksu šādos projektos sedz Eiropas Savienība.

Valka