Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novadā akcija - Svini ar mēru!

Laikā, kad pilsēta ietērpta mirdzošu Ziemassvētku lampiņu rotā un Lugažu laukumu grezno skaistā svētku egle,  vēlētos, lai šis Ziemassvētku gaidīšanas laiks  ir un paliek svētki. Svētki bez nepatīkamiem starpgadījumiem, kad lietots varbūt par daudz.

Lai šie nebūtu tikai skaisti vārdi, kas izkūst līdz ar sniegu, Valkas novada Pašvaldības policijas priekšniece Diāna Jūga kopā ar Valsts policijas Vidzemes reģionālās pārvaldes Valkas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori Ilzi Ivani piektdien, 16.decembrī,  aicināja visus alkohola tirgotājus izvietot savos veikalos uzlīmes „Lai būtu SKAIDRS, mēs nepārdosim, ja Tev nav 18!”,  tādējādi dodot iespēju tirgotājiem apliecināt, ka viņi ir godprātīgi,  sociāli atbildīgi  tirgotāji un  ka viņu veikalos nepilngadīgām personām  jebkura stipruma alkoholisko dzērienu iegādāšanās iespēja ir liegta.

Tomēr alkohols nav tikai nepilngadīgo problēma vien. Pārmērīgs alkohola patēriņš ietekmē ik viena veselību. Tāpēc iedzīvotāji aicināti svinēt svētkus ar mēru, apmeklējot pasākumus un izvērtējot, vai labu noskaņojumu nav iespējams uzturēt bez alkohola. Kā vēsta Slimību profilakses kontroles centra informatīvie materiāli, cilvēku uztvere par to, kas ir „daudz” vai kas ir „maz”, ir atšķirīga. Vislabāk alkoholu nelietot nemaz. Tomēr zinātniski ir pierādīts, ka cilvēks nodarīs sev mazāku ļaunumu, ja:


sievietes dienā nedzers vairāk par 1-1,3 devām (12-16g);

vīrieši nedzers vairāk par 2 devām dienā (24g);

alkoholu NEDZERS NEMAZ vai pateiks „NĒ!” vismaz 2 dienas nedēļā;

sievietes nedzers vairāk par 8 devām nedēļā,

vīrieši nedzers vairāk par 13 devām nedēļā.

Par to, cik liela ir 1 deva, un kad ir par daudz, plašāku informāciju skatīt ŠEIT


Valka