Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novada cilvēki piedalās Likteņdārza izveidē

Biedrības "Latvijas politiski represēto apvienība" Valkas novada pārstāvji devās uz Likteņdārzu Koknesē, lai iestādītu kociņus un tādējādi veicinātu šī dārza izveidi.

Šajā braucienā piedalījās un cilvēka roku veidoto dārzu apmeklēja 32 Valkas novada politiski represētie un pensionāri, kuri uzdāvināja un iestādīja piecus pīlādžus 250 latu vērtībā. Līdz šim Likteņdārza stādīšanā no Valkas novada ir piedalījušās tikai privātpersonas, šis bija pirmais kolektīvais pasākums, kad to rīkoja organizācija. Visi ziedotāji, atbalstītāji un kociņu stādītāji tiek uzskaitīti un tagad šajā sarakstā ir parādījies ieraksts "Valkas novada represēto apvienība un pensionāri".

Jautāts, kādas izjūtas pārņem Likteņdārzā, novada politiski represēto vadītājs Aivars Andersons atbild, ka droši vien pēc dažiem gadiem šis dārzs būs iespaidīgs. Pašlaik turpinās zemes darbi, tiek būvēts amfiteātris. Laukums, kas kādreiz bija aizaudzis ar krūmiem ir nevainojami sakārtots, iestādīts daudz kociņu un veidojas gājēju celiņi. "Līdzās ir Koknese, apkārtne visnotaļ patīkama," raksturo A. Andersons.

Viņš pastāstīja, ka kociņu stādīšanas kārtība ir ļoti strikta. Drīkst izmantot tikai projekta vadības sagādāto sertificēto stādmateriālu, par katru kociņu samaksājot 50 latu. Viens no valcēniešiem nezināšanas pēc bija paņēmis līdzi savu stādu. Viņam to neatļāva izmantot. Dārza projektu ir izstrādājis japāņu ainavu arhitekts Šunmio Masuno. To paredzēts pabeigt 2018. gadā.

Brauciens un koku stādīšana notika ar novada domes atbalstu.Likteņdārzs Koknesē ar Latvijas tautas atbalstu top kā cerība nākotnei, dārzs mierinājumam un mūsu tautas spēka apliecinājumam. Pirmie kociņi šajā dārzā tika iestādīti 2008. gada 23. aprīlī. Katra Likteņdārza atbalstītāja vārds tiek saglabāts mūžīgi - uz salas un mūsu tautas atmiņā.

Valka